Розпочався прийом заявок до Реєстру збитків для України – Мінреінтеграції

Влада
Зруйнований будинок у с.Білогірка на правобережній Херсонщині. Фото: investigator.org.ua

На сайті Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (RD4U), з 2 квітня оголошено про відкриття прийому заяв про відшкодування збитків, спричинених російською агресією.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Реєстр збитків є єдиним міжнародним інструментом для фіксації шкоди, завданої внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну. А також – першим компонентом компенсаційного механізму, метою якого є забезпечення репарацій для постраждалих від війни.

Реєстр прийматиме заяви від людей, бізнесу та держави Україна стосовно понад 40 категорій шкоди.

Зокрема, з 2 квітня 2024 року розпочався прийом заяв в одній категорії – пошкодження або знищення житлової нерухомості.

З перших днів можливість подання заяв до Реєстру матимуть ті, хто звертався із заявою про пошкоджене чи знищене майно за програмою єВідновлення, зафіксував шкоду в Реєстрі знищеного та пошкодженого майна й отримав Акт огляду від місцевої влади. Але вже за кілька тижнів подати заяву зможе кожен власник зруйнованого житла, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях.

Інші категорії будуть запущені протягом року. Категорії заяв від осіб, які найбільше постраждали від війни, а також заяв, пов’язаних із пошкодженням або руйнуванням об’єктів критичної інфраструктури України, відкриються через кілька місяців.

Подати заяву до Реєстру можна через мобільний застосунок Дія. Докладніше з порядком подачі заяв можна ознайомитися за посиланням.

Про те, як відновлюють житлові будинки у селах Калинівської громади на правобережній Херсонщині, читайте у матеріалі ЦЖР.

Нагадаємо:

  • 16 січня 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у рамках реалізації програми єВідновлення вже понад 35 тис. українських родин отримали від української держави виплати на 3,2 млрд грн.