Литва закупить для України 3 тисячи безпілотників

Влада

Литва закупить для України 3 000 безпілотників, а також виділить 15 млн євро на програми реабілітації поранених українських військових.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Литва закупить для України три тисячі литовських безпілотників, а також виділить 15 млн євро на програми реабілітації поранених українських військових. Про це домовилися з Прем’єр-міністеркою Литви Інгрідою Шимоніте під час візиту у Вільнюс», – поінформував він.

За словами керівника українського уряду, Литва також надає 35 мільйонів євро на чеську ініціативу із закупівлі артилерійських боєприпасів.

Зокрема, Литва бере активну участь у відновленні України й виділить ще 5 мільйонів євро на освіту та 12 мільйонів євро – на допомогу ветеранам, відбудову шкіл та дитсадків, облаштування укриттів.

Очільник українського уряду також відзначив, що держава високо цінує готовність Литви брати участь у реалізації Формули миру президента Володимира Зеленського та її сприяння в європейській та євроатлантичній інтеграції України.

«Подякував Литві за чітку позицію стосовно блокування експорту до ЄС російської та білоруської агропродукції, а також за лідерство на санкційному треці», – резюмував Шмигаль.

  • Європейська комісія виділяє 15 мільйонів євро на будівництво нових бомбосховищ для шкіл в Україні; Литва надає додаткових пів мільйона євро і бере відповідальність за реалізацію проєкту.