Рада зробила крок до посилення відповідальності за військові правопорушення

Влада

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №10379 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Документ у першому читанні підтримали 254 народні депутати.

Про це повідомив парламентар з «Голосу» Ярослав Железняк.

Так, згідно з порівняльною таблицею, законопроєкт передбачає штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення призовниками, військовозобов’язаними та резервістами правил військового обліку.

Водночас за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію пропонують штрафувати як звичайних громадян, так і посадовців. Штрафи передбачені в розмірі від 2 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів (34-85 тисяч гривень). За ці порушення в умовах дії особливого періоду пропонують штрафувати на суму від 9 до 12 неоподатковуваних мінімумів (153 000 – 204 000 тис. грн).

Також у порівняльній таблиці до законопроєкту була правка про кримінальну відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. Сюди ж входила і відмова від проходження медичного огляду. Однак, під час засідання у парламенті заявили, що поправку, яка передбачала за це від 3 до 5 років в’язниці, відхилили та прибрали із законопроєкту.

Нагадаємо, 10 квітня Верховна Рада має почати розгляд законопроєкту №10449 про мобілізацію. Народні депутати подали понад 4,3 тисячі поправок до другого читання законопроєкту.