Німеччина терміново передасть Україні один Patriot та ракети до систем ППО

Влада
Пуск ракети зенітного ракетного комплексу MIM-104 Patriot Фото: Jason Cutshaw/US Army

Німеччина оголосила про термінову передачу Україні одного зенітно-ракетного комплексу Patriot. Президент Володимир Зеленський після цього рішення закликав інших лідерів держав-партнерів України наслідувати цей приклад.

Президент повідомив, що провів результативну розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Він подякував канцлеру за рішення щодо постачання ще однієї додаткової системи Patriot в Україну та ракет до наявних систем протиповітряної оборони (ППО).

“Дякую, Олафе, за твоє лідерство! Це справжній вияв підтримки України в критичний для нас час”, – зазначив Зеленський.

Він також закликав всіх інших лідерів держав-партнерів України наслідувати цей приклад.

Як йдеться у повідомленні на сайті Офісу президента, Зеленський також розповів Шольцу про поточну ситуацію в українській енергетиці, особливо на Харківщині, в інших постраждалих регіонах, а також про оперативну обстановку на лінії фронту й поточні потреби Сил оборони.

Крім того, він подякував канцлеру за підтримку чеської ініціативи з пошуку артилерійських снарядів для України й підкреслив, що її ефективність прямо залежить від вчасної реалізації.

Співрозмовники обговорили підготовку до конференції з відбудови України, що відбудеться у Німеччині влітку, та організацію Глобального саміту миру у Швейцарії, йдеться в повідомленні.

“Скоординували зусилля, покликані забезпечити якнайширшу участь країн Глобального Півдня”, – зауважили в Офісі.

  • Україна давно попереджала, що потребує термінових поставок засобів ППО, щоб захистити себе від російських ракет, націлених на енергетичну інфраструктуру країни. Однак європейські країни відкидають заклики, пише Financial Times.