Мелітопольські колаборантки Ірина Донець та Ірина Склянна, про яких писав ЦЖР, отримали заочні вироки за роботу на окупантів

Влада
Ірина Склянна та Ірина Донець, колаборантки. Фото з соцмереж

Очільниця Мелітопольського міського управління соціального захисту Ірина Донець та Ірина Склянна, яка була заступницею начальника відділу охорони здоров’я, пішли працювати на аналогічні «посади» до незаконно створеної росіянами «Военно-гражданской администрации Запорожской области» в перші місяці окупації. Колаборантки допомогли ворогові встановити окупаційний режим в захопленому місті та агітували до зради інших. Суд заочно засудив їх до позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вироки Комунарського районного суду м. Запоріжжя та Луцького міськрайонного суду Волинської області, опубліковані в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Ірина Склянна, яка до повномасштабного вторгнення працювала заступницею начальника з економічних питань відділу охорони здоров’я Мелітопольської міської ради погодилася на співпрацю з ворогом та перейшла на аналогічну «посаду» в окупаційну адміністрацію. 

Свідки, чиї покази наведені у справі, повідомляють, що щонайменше до березня 2022 року Ірина Склянна відвідувала наради, які проводив законний міський голова Мелітополя Іван Федоров. А вже в квітні, коли законна адміністрація була евакуйована в Запоріжжя, до Склянної у кабінет почали приходити представники ФСБ та окупаційної адміністрації – разом вони розробляли нову структуру органів охорони здоров’я.

Також показами свідків підтверджується, що Склянна змушувала колег до співпраці – агітувала отримувати по 10000 рублів матеріальної допомоги, вмовляла переходити на бік окупаційної влади та погрожувала, коли розуміла, що на вмовляння люди не піддаються. 

Жінка змушувала керівників закладів охорони здоров’я, розташованих на ТОТ Запоріжчини, надавати дані про майно закладів, проводила інвентаризацію майна, передачу його на баланс створеного окупантами «департаменту». 

Колишні колеги Склянної впевнені, що її співпраця з ворогом це добровільна позиція, бо їй «дуже хотілося більше влади та більше грошей». Жінка мріяла, що її призначать «міністеркою охорони здоров’я» окупованої Запоріжчини і була засмучена, коли цього не сталося.

В грудні 2022 року Склянна стала «заступником міністра охорони здоров’я». За роботу на ворога була нагороджена державною нагородою РФ – орденом мужества. 

Комунарський районний суд міста Запоріжжя визнав Ірину Склянну винною у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України та призначив їй покарання – десять років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ірина Донець, яка до окупації регіону очолювала Управління соціального захисту населення, за словами свідків, завжди була «більш-менш патріотичних» поглядів. Але на співпрацю з ворогом пішла в перші місяці окупації

Як показали свідки, 25 травня 2022 року Ірина Донець зібрала працівників управління, які на той момент ще не виїхали з ТОТ, і повідомила, що управління соціального захисту буде переходити під російське законодавство і що кожен має прийняти рішення для себе про подальшу роботу. 

За даними видання РІА-Мелітополь, Донець звільнилася з посади в УСЗН нібито через погіршення стану здоров’я. 

А в червні 2022 року свідки вже бачили Ірину Донець на робочому місці як представницю окупаційного «городского управления» соціального захисту. 

Саме через цей орган мешканцям ТОТ виплачувалася «матеріальна допомога».

Луцький міськрайонний суд Волинської області визнав Ірину Донець винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України та призначив їй покарання – п`ять років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter