Херсонці Андрій Гненний і Федір Міненко, які зливали ворогу інформацію про ЗСУ, підозрюються в держзраді

Влада
Федір Міненко, колаборант

65-річний Федір Міненко і 60-річний Андрій Гненний з Херсона збирали і передавали ворогу інформацію про місце розташування позицій і техніки ЗСУ на території Херсонщини для нанесення ударів. За скоєний злочин вони заочно отримали підозри в державній зраді.

Центр журналістських розслідувань розповідає, що відомо про цей злочин.

65-річний Міненко Федір Леонідович, уродженець Нововоронцовки, і 60-річний Гненний Андрій Миколайович, уродженець села Токарівка Дар’ївської громади, жили в одній багатоповерхівці в Херсоні. Після звільнення міста Міненко виїхав до Росії, а Гненний до окупованого Криму.

В 2023 році Федора Міненка завербував офіцер ФСБ РФ Дмітрій Ачкасов, який дав завдання шукати інформацію для підривної діяльності на території Херсонщини. Згодом Міненко залучив до цієї «роботи» свого херсонського сусіда Андрія Гненного і 59-річного Мельниченка Віктора Павловича, який міг надавати потрібні дані з Херсонщини.

Завдяки Віктору Мельниченку Федір Міненко і Андрій Гненний отримали 18 серпня 2023 року інформацію про понтони і човни для українських військових, розташовані на території одного з підприємств Херсона, і передали її росіянам для нанесення ракетних і артилерійських ударів.

15 серпня 2023 року трійця херсонців передала окупантам інформацію про українську техніку, яку переправляли через Дніпро з села Токарівка до села Козачі Лагері Олешківської громади Херсонського району. 

28 серпня 2023 року вони передали ворогу інформацію про будівництво лінії оборони в одному з сіл Станіславської громади Херсонського району. 

Також задокументовані факти передачі херсонцями інформації росіянам про обстріли з боку ЗСУ в Херсоні, дані про розміщення військової техніки ЗСУ біля одного з колишніх кінотеатрів і біля одного з храмів обласного центру. 

Через дії херсонців-зрадників 17 січня 2024 року окупанти обстріляли околиці селища Молодецьке Білозерської громади Херсонського району.

За скоєні злочини управління СБУ в Херсонській області 16 квітня заочно повідомило підозру в державній зраді Федору Міненку і Андрію Гненному. За ч. 2 ст. 111 КК України їм світить довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.