Цього місяця український ОПК виробить 10 САУ «Богдана» – Зеленський

Влада
Українська 155-мм САУ 2С22 «Богдана» на колісному шасі 8х8. Фото: Командування сухопутних військ

Вже цього місяця українська промисловість уперше виробить десять самохідних артилерійських установок «Богдана», у травні й далі – ще більше.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

«Частка власного виробництва постійно зростає. Держава укладає з нашими підприємствами серйозні, тривалі контракти, які дають прогнозованість, можливість набирати людей і залучати інвестиції. Вже цього місяця наша промисловість уперше видає 10 «Богдан», у травні й далі – ще більше», – йдеться у повідомленні.

Зеленський також повідомив, що заслухав доповідь головкома ЗСУ Олександра Сирського щодо поточної ситуації на полі бою та результатів удару по російських об’єктах у Криму. «Ще чекаємо остаточних даних, але вже зрозуміло, що окупанти зазнали болісних втрат. Також, за доповідями розвідок, після наших дій у Чорному морі Росія переміщує кораблі, зокрема носії «Калібрів», на Каспій», – поінформував він.

МВС доповіло Президенту про завершення пошуково-рятувальної операції в Чернігові та ліквідацію наслідків нічного обстрілу безпілотниками. «Також було важливе обговорення методів боротьби з російським пропагандистським телевізійним сигналом у прикордонних регіонах. Складне технічне завдання, але є власні розробки, які можуть із ним впоратися», – зазначається у повідомленні.

  • У 2018 році українські оборонні підприємства побудували за стандартами НАТО нову самохідну гаубицю «Богдана».
  • 2С22 «Богдана» — українська 155-мм самохідна артилерійська установка на колісному шасі, яка стала першою українською САУ, розробленою під стандартний для країн НАТО калібр 155 мм. У 2022 році гаубиця отримала бойове хрещення у битві за острів Зміїний. В 2023 році офіційно прийнята на озброєння Збройних сил України.