Ілію Останьковича, окупаційного директора Бериславського медколеджу на Херсонщині, заочно відправили за ґрати на 11 років

Влада
Ілія Останькович, колаборант

32-річний лікар-невропатолог Ілія Останькович з Берислава, який в 2022 році незаконно очолював захоплений місцевий медичний фаховий коледж отримав вирок суду. За колабораційну діяльність і пособництво ворогу він отримав заочно 11 років тюрми з конфіскацією всього майна. Про злочини Останьковича писав ЦЖР.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок Приморського районного суду Одеси від 16 квітня.

Суд встановив, що на момент скоєння злочину 32-річний Останькович Ілія Андрійович працював лікарем-невропатологом Бериславської центральної районної лікарні і викладачем Бериславського медичного фахового коледжу Херсонської обласної ради. Сам він народився у Києві, але проживав у Бериславі на Херсонщині.

В травні 2022 року Ілія Останькович вирішив звернутися до окупаційної адміністрації Бериславського району з пропозицією щодо подальшої роботи медколеджу. В липні 2022 року йому запропонували «очолити» цей захоплений навчальний заклад. 

22 липня 2022 року біля 9 години ранку за вказівкою Останьковича в коледжі встановили нову охорону, яка перестала пропускати законних співробітників закладу на їхні робочі місця. В подальшому так званий директор, не маючи жодних законних повноважень представляти Бериславський медичний фаховий коледж оголосив про початок вступної кампанії і став незаконно розпоряджатися майном закладу. 

Ілія Останькович запроваджував так звані стандарти освіти держави-агресорки, схиляв співробітників закладу до співпраці з ворогом, отримував від загарбників навчальні підручники з Москви.  

Це підтвердили в суді свідки. За словами однієї з них, Ілія Останькович без жодного дозволу заселяв до гуртожитку медколеджу російських військових. 

«Останькович дуже прихильно висловлювався про РФ, говорив, що росіяни б’ють українців повсюди як хочуть. На зборах колективу він заявляв, що навчання буде вестися за новою російською програмою, а для 3 і 4 курсів – за старою українською програмою. Корпус практичного навчання студентів у Бериславській центральній районній лікарні віддали з його дозволу російським окупантам. Там поселилися російські лікарі, які лікували військових РФ», – сказав інший свідок.

Дослідивши численні докази суд заочно визнав Ілію Останьковича винним у колабораційній діяльності і пособництві державі-агресору – за ч. 3 ст. 111-1 і ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Вирок суду – 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна. У Останьковича конфіскують житловий будинок, земельну ділянку площею 0,0774 га і автомобіль Opel Senator 1991 року випуску. 

Також Ілії Останьковичу заборонили протягом 15 років займатися освітньою діяльністю.

Як повідомляв ЦЖР у вересні 2022 року, тоді російським окупантам так і не вдалося розпочати новий навчальний рік у захопленому Бериславському фаховому медичному коледжі, «директором» якого вони призначили Ілію Останьковича. 

За два місяці Берислав звільнили від загарбників, а Останькович втік до Генічеська. Там він деякий час працював заступником начальника відділу медичної освіти і науки, підготовки і атестації медичних кадрів адміністративно-правового управління окупаційного Міністерства охорони здоров’я Херсонщини.

Зараз же його представляють рядовим лікарем-невропатологом захопленої Генічеської центральної районної лікарні.