Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про надання допомоги Україні на понад $60 млрд

Влада
Конгрес США Фото: Facebook Embassy of Ukraine in the USA

Палата представників Конгресу США 20 квітня ухвалила Закон про додаткові асигнування на безпеку України у розмірі 60,8 мільярда доларів. Президент США Джо Байден закликав Сенат швидко проголосувати цей законопроєкт та направити йому на підпис, щоб Сполучені Штати якнайшвидше могли спрямувати зброю та обладнання в Україну для задоволення її термінових потреб на полі бою. Володимир Зеленський заявив, що допомога США посилить українську армію і захистить від російського терору мирне населення.

За законопроєкт проголосували 311 конгресменів, 112 – «проти», повідомляє Голос Америки.

Під час голосування конгресмени аплодували та розмахували українськими прапорами, після чого спікер Палати представників Майк Джонсон закликав колег сховати жовто-сині стяги, нагадавши законодавцям, що на сесії не дозволено демонструвати прапори іноземних держав.

Один із законопроєктів, які були винесені на голосування у палаті представників, передбачає виділення майже 61 мільярда доларів на допомогу Україні та іншим країнам регіону у боротьбі з російською агресією, загальна сума закордонної допомоги – понад 95 мільярдів доларів.

Із загальної суми на 60,8 млрд доларів допомоги для України близько 23 мільярдів доларів буде використано для поповнення американської зброї, запасів і об’єктів, а понад 11 мільярдів доларів підуть на фінансування поточних військових операцій США в регіоні.

Майже 14 мільярдів доларів, які включені в законопроєкт, допоможуть Україні придбати передові системи озброєнь та інше оборонне обладнання.

Палата представників також пропонує надати Україні далекобійні установки ATACMS, за згоди Білого дому.

Президент США Джо Байден заявив, що ухвалення Палатою представників законопроєктів про допомогу іноземним державам, частиною якого є пакет допомоги Україні, надсилає всьому світу «чітке повідомлення» про лідерство Америки.

«Сьогодні члени обох партій у Палаті представників проголосували за просування наших інтересів національної безпеки та чітке повідомлення про силу американського лідерства на світовій арені», – сказав Байден після голосування в Палаті представників.

Він наголосив, що законодавці проявили єдність, відстоюючи інтереси США у світі.

«У цей критичний переломний момент вони об’єдналися, щоб відповісти на заклик історії, ухваливши терміново необхідне законодавство про національну безпеку, за яке я боровся місяцями», – йдеться у заяві Байдена.

Президент США закликав Сенат швидко проголосувати цей законопроєкт і надіслати його «на мій стіл, щоб я міг підписати його як закон, і ми могли швидко відправити зброю та обладнання в Україну для задоволення її термінових потреб на полі бою».

В свою чергу, президент України Володимир Зеленський назвав пакет американської підтримки, за який проголосувала Палата представників США, дуже вагомим, таким, що посилить українську армію і захистить від російського терору мирне населення.

«Сьогодні ми отримали рішення, якого очікували: про пакет американської підтримки. За який так ми боролися. Дуже вагомий пакет, який відчують і наші воїни на передовій, і наші міста і села, які потерпають від російського терору», – заявив Зеленський у вечірньому відеозверненні.

Він також висловив сподівання, що розгляд цього пакета оборонної підтримки в Сенаті Сполучених Штатів і скерування його президенту Байдену будуть досить швидкими.

«Ми цінуємо кожен прояв підтримки нашої держави і незалежності, наших людей і життя нашого, яке Росія так хоче закопати в руїнах. Америка з перших днів війни проявляла своє лідерство. Саме таке американське лідерство є життєво важливим для того, щоб у світі зберігся міжнародний порядок, який ґрунтується на правилах і передбачуваності життя для всіх народів. Безперечно, ми використаємо американську підтримку, щоб зміцнити обидва наші народи та наблизити справедливе завершення цієї війни – війни, яку Путін має програти», – заявив президент.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter