Комуніст з Запоріжжя Юрій Петровський, який вже відсидів за спробу перевороту, отримав ще 15 років в’язниці за наведення російських ракет

Влада
Едуард Андрющенко

Жовтневий районний суд Запоріжжя присудив 15 років позбавлення волі Юрію Петровському, який у 2000-му році нібито хотів підірвати ЧАЕС та викрасти президента, в 2014-му став активістом антимайдану, а в 2022-му пішов на співпрацю з ворогом, зголосившись на пропозицію однопартійця з забороненої в Україні комуністичної партії, та наводив ракети на військові об’єкти, через що загинули люди.

Про це пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду, опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Наприкінці 2022 року мешканець Запоріжжя Юрій Петровський погодився на співпрацю з ворогом. З того часу він передавав дані про місця дислокації підрозділів сил оборони України та наслідки ракетних обстрілів цивільної та військової інфраструктури. 

В матеріалах справи наведені пояснення Петровського, який є членом комуністичної партії з 1986 року, щодо того, чому він пішов на зраду: зробив це, щоб допомогти товаришам – комуністам і тому що проти війни, а завершити її швидко, на думку зрадника, може тільки Росія.

Співробітництво з окупантами розпочалось з телефонних дзвінків партійного товариша з окупованої Якимівки та секретаря Бердянського райкому партії. Вони запропонували Петровському поспілкуватися з “зацікавленою особою”, яка виявилася уродженцем Північної Осетії, кадровим офіцером одного з підрозділів військової розвідки Південного військового округу РФ. Росіянина цікавили місця розташування підрозділів ЗСУ в Запоріжжі та інформація щодо результативності обстрілів прифронтового обласного центру.

Петровський інформував російську розвідку детально:

“У будівлі дислокуються військовослужбовці. На яких поверхах, невідомо. Справа від КПП – адмінбудівля, населеність невідома. Охорона – з цивільних. На всіх, хто працює на заводі, СБУ зібрала анкети, кожного контролюють. Також контролюють усі автомобілі та їхніх власників. Військовослужбовці  взимку вирізали багато дерев для опалення будівель”.

Інформацію Петровський збирав як особисто, відвідуючи місця прильотів чи можливого розташування військових, так і спілкуючись зі знайомими, у тому числі діючими військовослужбовцями Збройних сил України.

За інформацією, наданою зрадником, росіяни здійснили кілька ракетних атак. Внаслідок однієї з них в травні 2023 року загинули троє військовослужбовців.

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя визнав Юрія Петровського винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України (Державна зрада) та призначив йому покарання – 15 років позбавлення волі, з конфіскацією всього належного засудженому майна.

Юрій Петровський – активіст антимайдану, колишній депутат обласної ради від забороненої в Україні компартії, раніше – фігурант так званої “справи грибників” – у 2000 році СБУ повідомила про викриття групи військових пенсіонерів, яка нібито планувала підірвати ЧАЕС, викрасти президента Леоніда Кучму та організувати збройне повстання в Україні.

У них було вилучено численні документи і топографічні карти, які журналісти назвали “картами пенсіонерів-грибників”.

У 2001 році  Чернігівський апеляційний суд визнав Петровського винуватим за ст.56-1 КК України (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та призначив покарання – 6 років позбавлення волі. Також його позбавлено військового звання “майор”.

В 2014 році Юрій Петровський був активним учасником запорізького “Антимайдану”. На відео, яке поширювалося в соцмережах, майбутній депутат вимагає “федералізації”, а також оголошує про створення “народного ополчення Запоріжжя” і називає себе його головою.