ВАКС конфіскував активи гауляйтера Запоріжчини Євгена Балицького та його родичів

Влада
Євген Балицький, гауляйтер окупованої частини Запорізької області. Фото: РИА Новости

Вищий антикорупційний суд стягнув в дохід держави активи так званого «голови» окупаційної адміністрації Запорізької області, колишнього нардепа Євгена Балицького, а також його батька Віталія Балицького та сина Олександра Балицького.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

«23 квітня 2024 року Вищий антикорупційний суд рішенням у справі 991/2741/24 частково задовольнив позовну заяву Міністерства юстиції України про застосування до Балицького Євгена Віталійовича, Балицького Віталія Броніславовича та Балицького Олександра Євгеновича санкції стягнення активів в дохід держави», – йдеться у повідомленні.

У Мінюсті нагадали, Євген Балицький є колишнім депутатом Верховної Ради України, якого після повномасштабного військового вторгнення РФ на територію України було призначено так званим «губернатором Запорізької області». Він активно співпрацює з Росією, зокрема, займався організацією так званого «референдуму» про приєднання Запорізької області до РФ, а станом на сьогодні курує виселення проукраїнських жителів Запоріжжя з власних осель, незаконний продаж їх нерухомого майна, а також поширює в ЗМІ проросійську пропаганду.

Також у відомстві вказали, що батько гауляйтера Запоріжчини Віталій Балицький «надає потужності належних йому та захоплених ним підприємств збройним силам РФ з метою виготовлення та ремонту їх озброєння», а син Олександр Балицький «вступив у проросійське воєнізоване угруповання і приймає активну участь на боці РФ проти Збройних сил України».

Рішенням ВАКС у Балицьких в дохід держави стягнуто:

нерухоме майно (квартири, житловий будинок, земельні ділянки в місті Мелітополь, що нині в окупації);
чотири легкових авто;
саморобне туристичне судно;
кошти на банківських рахунках;
чотири повітряних судна моделі Cessna172RG;
одне повітряне судно типу Model 76, Duchess.

Також конфісковані корпоративні права у дев’яти компаніях: ТОВ «Мелітопольський Автогідроагрегат», ПП «Рекламна агенція «Бріз», ТОВ «Бастіон М-70», ТОВ «Лігіон», ТОВ «Телерадіокомпанія «МТВ-Плюс», ТОВ «Аквабіом», ТОВ «Мелітопольський завод підшипників ковзання», ПрАТ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Салют», ТОВ «Авіаційна група».

Водночас ВАКС відмовив Мін’юсту в частині стягнення в дохід держави 10% частки у статутному капіталі ТОВ «Бастіон М-70». На думку позивача, нею опосередковано володіє батько Балицького.

Як повідомлялось, в червні 2023 року український суд заочно засудив так званого «голову» Запорізької окупаційної адміністрації, колишнього нардепа Євгена Балицького за посягання на державну цілісність і недоторканність України, а також за колабораційну діяльність, до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter