Зеленський відзначив нагородами 90 захисників України, з них 38 – посмертно

Влада

Президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами 90 захисників України, 38 із них посмертно.

Відповідний указ №269/2024 від 2 травня оприлюднений на сайті глави держави.

Згідно з документом, оборонці нагороджені за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України та самовіддане виконання військового обов’язку.

Зокрема захисники нагороджені орденами Богдана Хмельницького, “За мужність”, Данила Галицького та медалями “За військову службу Україні” й “За врятоване життя”.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter