Генпрокуратура РФ відбирає землю у мільярдерів у котеджному селищі «Сади Майєндорф» в Барвісі, де купив маєток біглий експрезидент України Янукович

Влада
Елітне котеджне селище «Сады Майендорф» на території державного санаторію «Барвиха» у Підмосков’ї. Фото: скріншот Youtube Prime / Недвижимость

Генпрокуратура РФ має намір конфіскувати 99 гектарів земель на Рубльовці у елітному котеджному селищі «Сады Майендорф» на території державного санаторію «Барвиха», які були приватизовані. Суд у забезпечення позову уже наклав арешт на перші 13 ділянок, що належать відомим бізнесменам. У березні 2014 року у «Садах Майендорф», за даними російських медіа, оселився і біглий експрезидент України Віктор Янукович, придбавши великий маєток за 52 млн доларів.

Як повідомляє російський телеграм-канал «ВЧК-ОГПУ», знайомий з деталями справи, у 2001 році майже 100 гектарів земель санаторію «Барвіха» дістались інвестору – ТОВ «Кантрі Про» за 54 млн рублів, тоді як їхня вартість становила 13 млрд. При цьому «Кантрі Про» зобов’язалась реконструювати замок Мейєндорф (маєток баронеси Майєндорф в Барвисі), що належить управлінню справами президента РФ. Після цього земля була поділена на ділянки та продана приватним особам. 

Генпрокуратура домоглась забезпечувального арешту щодо 13 з них, що займають вісім гектарів. Видання «Октагон» оприлюднило прізвища власників ділянок, щодо яких відкриті виконавчі провадження. Серед них – Дмітрій Мазєпін, співвласник гігантів з виробництва добрив «Уралхим» і «Уралкалий», співвласник мережі «Магнит» Алєксєй Богачов, мати співзасновника люксімпортера Mercury Лєоніда Струніна та дружина «збройного барона» Міхаіла Хубутії. 

Такої ж долі слід очікувати і власникам інших ділянок селища «Сады Майендорф», оскільки всі вони були предметом єдиної угоди купівлі-продажу, пише ВЧК-ОГПУ. За його даними, реприватизація може торкнутись ділянок, якими володіють Гєйдар і Лейла Алієви, діти президента Азербайджану, олігарх Владімір Лісін, Віталій Ванцев, співвласник аеропорту «Внуково», інші бізнесмени та керівники держструктур. 

Видання «Собеседник» повідомляло, що біглий експрезидент України Віктор Янукович у 2014 році придбав маєток у котеджному селищі «Сады Майендорф» площею майже у три тисячі кв. метрів, з ділянкою у два гектари, з лісом і озером. За словами тодішнього лідера партії «Альянс зеленых – Народная партия» Олєга Мітволя, за свій будинок Янукович заплатив 52 мільйони доларів.

«Величезний триповерховий особняк в англійському стилі, з професійним дизайном, з англійськими меблями. Покупці придбали об’єкт, не торгуючись: головною умовою було заселення нового мешканця в день покупки», – цитує Мітволя «Собеседник». За його даними, особняк був придбаний 26 лютого – за два дні до відомої пресконференції Януковича у Ростові-на Дону. 

Віктор Янукович ламає ручку на пресконференції у Ростові-на-Дону після втечі з України, 28.02.2014. Фото: kommersant.ru

Тоді ж видання повідомило, що найближчою сусідкою Януковича є Лейла Алієва, донька президента Азербайджану. Тобто, ділянка маєтку Януковича також повинна підпасти під реприватизацію через рішення суду, якщо для нього не зроблять виняток. 

Той же Одінцовський міський суд, який арештував ділянки в «Садах Майендорфа», у січні 2024 року вже вилучив у власність РФ ділянки котеджного селища «Яблуневый сад», де знаходяться будинки опозиційних Кремлю бізнесменів експропрійованого ЮКОСа – Міхаіла Ходорковского, Лєоніда Нєвзліна і Платона Лєбєдєва. Тепер, очевидно, справа дійшла і до лояльних або недостатньо патріотичних мільярдерів із котеджних містечок на Рубльовці.

  • Як виявило розслідування  ЦЖР «Бізнес Клюєвих у Росії:«вместе дружная семья», останній глава адміністрації президента-втікача Віктора Януковича Андрій Клюєв після безперешкодного від’їзду з Києва також оселився у елітному котеджному містечку у с.Шульгіно на Рубльовці, за два кілометри від «Барвихи».