Рада міністрів ЄС із зовнішніх справ розгляне український план відновлення

Влада
Фото: facebook.com/khersonpolice.official

Ключовою темою, яку обговорять сьогодні європейські урядовці під час Ради міністрів ЄС із зовнішніх справ (з питань розвитку), буде реалізація плану відновлення України.Він був представлений українським урядом у рамках реалізації багаторічного пакета допомоги ЄС для України в обсязі 50 мільярдів євро на 2024-2027 роки.

Про це перед початком зустрічі міністрів закордонних справ та міністрів з розвитку заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.

«Головними темами, як завжди, будуть Україна і Газа, а також інші конфлікти. Ми маємо поглянути, що відбувається в Африці, зокрема в Судані. Але головним питанням сьогодні буде обговорення українського плану, що був представлений урядом України, щоб (процеси) відбудови та реформ могли просуватися разом», – сказав Боррель.

За його словами, для того, щоб не доводилося багато інвестувати у відновлення, доцільно уникати руйнування. На цей момент Україна піддалася значним руйнуванням та продовжує піддаватися бомбардуванню з боку російських військ, її електрична система була «абсолютно зруйнована», наголосив Боррель.

«Ми маємо підтримувати Україну, перш за все, у військовому вимірі. Вчора ми зробили це під час конференції оборонної промисловості. Сьогодні ми будемо розглядати, як мобілізувати 50 мільярдів євро з тим, щоб підтримати реформи в країні та саму Україну», – зазначив високий представник ЄС.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter