Методистці Наталії Тищенко, яка вивозила дітей з Херсонщини до Росії, світить до 12 років тюрми за пособництво окупантам

Влада

Наталія Тищенко з Херсона 10 травня отримала від СБУ заочну підозру в пособництві державі-агресору. Вона брала участь у захопленні місцевого дитсадка №10, який зрештою й «очолила». Згодом вона була причетна до одного з окупаційних проєктів, який сприяє депортації українських дітей до Росії. 

Про це з посиланням на оприлюднену підозру повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що Тищенко Наталія Віталіївна в липні 2022 року добровільно «очолила» захоплений окупантами дитсадок №10 у Херсоні. Вона набирала туди працівників, виплачувала їм зарплату в російських рублях і переводила освітній процес у закладі на російські «стандарти».

За цей злочин СБУ заочно повідомила Наталії Тищенко підозру в пособництві державі-агресору, за ч. 1 ст. 111-2 КК України. Їй світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

До повномасштабної війни Наталія Тищенко працювала методисткою у дошкільному підрозділі херсонського навчально-виховного комплексу №56. У повідомленні про підозру вказано, що вона народилась 27 квітня 1984 року.

Відомо, що Наталія Тищенко брала участь у збройному захопленні херсонського дитсадка №10. 

Після звільнення Херсона Тищенко перебралася до окупованого Генічеська і обійняла посаду керівника проєкту уповноваженого з прав дитини Росії «Країна для дітей» у Херсонській області. Це один з тих проєктів, що сприяють депортації українських дітей до Росії. Сама Наталія Тищенко в сюжетах окупантів розповідала про вивезення дітей з Херсонщини до російського Владивостоку.

Восени 2023 року Наталія Тищенко пішла на підвищення і стала у окупантів заступницею «міністра» праці та соціального захисту Херсонщини.

Також вона зараз є співголовою херсонського окупаційного відділення пропутінського руху «Народний фронт». 

  • Як повідомляв ЦЖР, мелітопольському підприємцю Олегу Цибіну, який пішов на співпрацю з ворогом і в окупованому місті забезпечував інтернет-зв’язком виправну колонію та інші окупаційні установи, заочно винесений вирок – 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.