Адвокатці Анашкіній з Мелітополя, яка пішла працювати в окупаційний «суд» повідомили про підозру

Влада
Світлана Анашкіна, колаборантка. Фото з соцмережі

Адвокатка з Мелітополя Світлана Анашкіна, яка пішла працювати в створений окупантами «Мелітопольський районний суд» та стала фігуранткою публікацій ЦЖР, заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст підозри, опублікований Офісом генерального прокурора.

Мешканка Мелітополя  Світлана Анашкіна має вищу юридичну освіту і є діючим адвокатом в Україні.

Не пізніше 25 листопада 2022 року вона добровільно зайняла посаду «судді» в незаконному судовому органі на окупованій території — «Мелитопольском районном суде Запорожской области», створеному росіянами на базі українського суду.

Як повідомляв ЦЖР, в липні 2023 року Анашкіна отримала рекомендації російської ВККС на посаду в окупаційному суді, а в серпні указом президента РФ Владіміра Путіна була призначена на цю посаду.

Анашкіна здійснює «правосуддя» на окупованій території. За даними слідства, її щомісячна зарплата складає 280 тисяч російських рублів.

За даними Національної Асоціації адвокатів України, на момент виходу публікації право Анашкіної на здійснення адвокатської діяльності не зупинено.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter