Франція відправить в Україну нову партію ракет до системи ППО

Влада
Система ППО/ПРО SAMP/T-Mamba Фото: coccardetricolori.it

Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню пообіцяв поставити в Україну нову партію ракет Aster до системи протиповітряної оборони SAMP-T.

Про це він заявив на слуханнях у Національній асамблеї, повідомляє Le Monde.

“Я щойно підписав документи щодо другої партії ракет Aster, які дозволять продовжити роботу зенітно-ракетного комплексу середньої дальності SAMP-T, який ми передали разом з нашими італійськими партнерами”, – пояснив міністр.

Ані кількість боєприпасів, ані графік поставок не розголошуються. Останнім часом Франція заявляла, що спрямовує зусилля на скорочення вдвічі часу виконання замовлення при одночасному збільшенні обсягів виробництва ракет на 50%.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter