Через дефіцит робочої сили у Росії можуть запровадити трудову мобілізацію – розвідка Британії

Влада
Фото: fedpress.ru

У британській розвідці зазначають, що Росія відчуває дефіцит робочої сили, який стає значною проблемою в деяких секторах економіки. Через це російський уряд планує ввести зміни в трудовий кодекс, які передбачатимуть переміщення надлишкових кваліфікованих робітників під наглядом держави до місця роботи, де їх не вистачає.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міноборони Великої Британії.

Як зазначається, дефіцит робочої сили стає значною проблемою в деяких галузях російського виробництва. Британські оглядачі наводять оцінку російського видання «Известия», за якою у 2023 році в Росії не вистачало 4,8 мільйона працівників. Зокрема, російська транспортно-логістична галузь не змогла заповнити 25% вакансій водіїв вантажівок протягом минулого року.

«Дефіцит робочої сили принаймні частково спричинений війною Росії в Україні, яка призвела до мобілізації частини працездатного населення та еміграції деяких кваліфікованих фахівців», – йдеться в огляді.

У британській розвідці вказують, що нещодавно дефіцит робочої сили посилився через обмеження на працевлаштування мігрантів, запроваджені після терористичного акту ІДІЛ-К під Москвою 22 березня 2024 року. Внаслідок дефіциту робочої сили група російських парламентарів розглядає можливість внесення поправок до російського трудового кодексу.

«Якщо вони будуть прийняті, це означатиме, що держава зможе переміщати працівників з місць, де їх надмір, туди, де не вистачає робочої сили. Переїзди будуть тимчасовими, і працівники будуть переведені лише за їхньою згодою. Однак, хоча це і не є примусовим, це потенційний крок до мобілізації робочої сили», – зазначають аналітики.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter