Мешканець Василівського району Дмитро Гостіщев пішов працювати в окупаційну поліцію і заочно отримав 15 років позбавлення волі

Влада
Селище Михайлівка Василівського району Запорізької області. Фото: mihajlivska.gromada.org.ua

Продавець будматеріалів Дмитро Гостіщев з Василівського району Запорізької області радо зустрів окупацію та пішов працювати на ворога в окупаційну «поліцію». На «посаді» видавав георгіївські стрічки під час пропагандистських заходів, брав участь в організації незаконного «референдуму» та збирав дані про власників зброї. Тепер заочно отримав вирок суду – 15 років позбавлення волі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок Хортицького районного суду, опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

На початку березня 2022 року російські війська окупували смт. Михайлівка Василівського району Запорізької області. В приміщенні, яке належить місцевому відділенню «Ощадбанку», влаштували «відділ поліції».

До незаконної силової структури не пізніше березня 2022 року долучився і мешканець Михайлівки Дмитро Гостіщев. Він добровільно зайняв посаду інспектора з реєстрації вогнепальної та холодної зброї у незаконному правоохоронному органі, який зареєстрований в російському державному реєстрі, як «Отдел полиции №3 (дислокация пгт. Михайловка) УВД по г. Васильевка и Васильевскому району» 

Як показують свідки, Гостіщев доводив до відома мешканців смт.Михайлівка обмеження щодо комендантської години, патрулював в парку. 9 травня 2022 року Гостіщев видавав «георгіївські стрічки», агітував за окупаційну владу.

Його бачили і в приміщенні так званої «народної міліції», яке розташовувалося в будівлі відділу податкової служби, де окупанти тримали викрадених місцевих мешканців. 

Також Гостіщев охороняв виборчу дільницю під час проведення незаконного «референдуму».

Хортицький районний суд визнав Гостіщева винуватим у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1 КК України (колабораційна діяльність) та призначив покарання – тринадцять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах України та в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, з конфіскацією майна, яке є його особистою власністю.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter