Олександру Алєєву з Херсона, який очолив окупаційну друкарню і друкував для ворога газети, світить до 12 років позбавлення волі

Влада
Олександр Алєєв
Олександр Алєєв

58-річний Олександр Алєєв з Херсона отримав від СБУ заочну підозру в колабораційній діяльності і пособництві державі-агресору. Він під час тимчасової окупації міста очолив незаконно створену окупантами «Херсонскую областную типографию», грабував місцеві поліграфічні підприємства і обслуговував ворога, друкуючи для нього окупаційні газети, листівки і іншу агітаційну продукцію.

Про це з посиланням на підозру повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі СБУ встановили, що 58-річний херсонець Алєєв Олександр Петрович добровільно перейшов на бік ворога і в червні 2022 року очолив незаконно створене окупантами на базі ПрАТ «Херсонська міська друкарня» так зване казенное предприятие «Херсонская областная типография». Призначив Алєєва гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо.

Невдовзі окупаційній друкарні росіяни передали право незаконно розпоряджатися майном інших приватних поліграфічних підприємств Херсона – ТОВ «Еволюція», ТОВ «Полімед», ПП «Комплектавтодор» і ТОВ «Raindrops».

Також Олександр Алєєв незаконно зареєстрував у російській юрисдикції херсонське ТОВ «Типографія 24», яке колись очолював.

Алєєв причетний до розграбування майна всіх цих підприємств, а також паперу інших власників, який зберігався на їхній території.

Також Олександр Алєєв відповідав за виготовлення друкованої продукції для ворога. Він обслуговував незаконні окупаційні адміністрації і інші російські структури. Він же друкував окупантам незаконно створені газети «Каховский вестник», бериславський «Маяк», «Генические вести», скадовський «Черноморец», херсонську «Точку отсчета», «Новую Каховку», обласну «Надднепрянскую правду» і журнали обліку для так званої «Северной исправительной колонии №90». 

За скоєні злочини Олександру Алєєву заочно повідомили підозру в колабораційній діяльності і пособництві державі-агресору – за ч. 4 ст. 111-1 і ст. 1 ст. 111-2 КК України. Йому світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Олександр Алєєв – уродженець Оренбурзької області РФ. Він є співзасновником і співвласником ТОВ «Типографія 24». Раніше був директором ТОВ «Южполіграфсервіс».  

  • Як повідомляв ЦЖР, підозру в колабораційній діяльності і виправдовуванні збройної агресії РФ проти України отримав Віктор Васильєв, колишній військовий, колишній директор музею історії Нової Каховки і ексредактор комунальної газети Новокаховської міськради «Нова Каховка».