Юрій Фефелов, вчитель фізики з Мелітопольщини, який пішов працювати на ворога та труїв дітей російською пропагандою, отримав підозру

Влада
: Юрій Фефелов. Фото: Нововасилівський НВК “Гармонія”
: Юрій Фефелов. Фото: Нововасилівський НВК “Гармонія”

Вчитель фізики Юрій Фефелов у співпраці з окупантами організовував навчання дітей в захопленій ворогом Нововасилівці за російськими стандартами освіти та їздив на освітні форуми країни-агресора. Тепер слідчі Нацполіції повідомили йому про підозру.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст підозри, опублікований на сайті Офісу Генерального прокурора.

Юрій Фефелов – 56-річний вчитель фізики з Нововасилівки Мелітопольського району Запорізької області. На момент повномасштабного вторгнення він виконував обов’язки директора Нововасилівського НВК “Гармонія”.  Після окупації регіону – не пізніше  липня 2022 року – пішов на співпрацю з ворогом і обійняв посаду директора у так званому «Муніципальному освітньому закладі «Нововасилівська загальноосвітня школа № 53 Мелітопольського району Запорізької області».

Псевдокерівник впровадив у закладі стандарти освіти держави-агресора та організував навчання за російськими програмами й підручниками. В тому числі дітей змушували вивчати російську мову й літературу, а оцінювання відбувалося за 5-бальною шкалою.

Методики викладання шкільних дисциплін опановував під час освітянського форуму в Санкт-Петербурзі.

  • Слідчі слідчого відділу Мелітопольського районного управління Головного управління Національної поліції в Запорізькій області повідомили Юрію Фефелову про підозру у вичненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.