Лікарю-«костоправу» з Херсона Віталію Казакевичу за державну зраду світить довічне позбавлення волі

Влада
Віталій Казакевич, колаборант
Віталій Казакевич, колаборант

50-річний лікар Віталій Казакевич з Херсона підозрюється в державній зраді, публічних закликах до незаконної зміни державного кордону і виправдуванні тимчасової окупації України. Національна поліція України 30 травня заочно повідомила його в скоєнні цих злочинів. Казакевичу світить довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це з посиланням на підозру повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 50-річний Казакевич Віталій Володимирович з Херсона, будучи проросійськи налаштованим у квітні 2022 року викладав у соцмережі власні відеоблоги, в яких він виправдовував збройну агресію РФ проти України.

Казакевич також публічно закликав до зміни державного кордону України і виправдовував окупацію.

За ці злочини Національна поліція України заочно повідомила Віталію Казакевичу підозри за ч. 2 ст. 111 – державна зрада, а також за ч. 1 ст. 110 і ч. 2 ст. 436-2 КК України.

Казакевичу світить довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Віталій Казакевич працював у Херсоні мануальним терапевтом, остеопатом і лікарем-масажистом. Він же – голова зареєстрованої в Херсоні громадської організації «Асоціація костоправів України».

Судячи зі сторінки Віталія Казакевича в соцмережі, до повномасштабної війни він неодноразово відвідував Росію.

Як повідомляв ЦЖР, 69-річний Борис Шутіков, колишній директор Херсонського психоневрологічного будинку-інтернату, перейшов на бік ворога. В жовтні 2022 року він організував незаконне вивезення 54 жінок з цього закладу до психоневрологічного інтернату в Курманському районі окупованого Криму. За скоєні злочини Національна поліція заочно повідомила йому підозру в пособництві ворогу і порушенні законів та звичаїв війни.