Україна офіційно підтвердила обмежений дозвіл на удари по РФ зброєю США. Дозволила також і Німеччина

Влада

Україна підтвердила, що Сполучені Штати дозволили обмежене застосування своєї зброї для ударів по російській території.

Про це Guardian заявив речник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров.

Він підтвердив повідомлення в ЗМІ, які з’явилися напередодні, про те, що адміністрація президента США Джо Байдена непублічно схвалила удари України по території РФ з використанням американської зброї, але тільки неподалік Харківської області.

“Це значно посилить нашу здатність протидіяти російським спробам наступати через кордон”, – зазначив речник президента України.

У коментарі “Європейській правді” Никифоров вказав: “Ми почали отримувати позитивні сигнали по дипломатичних каналах про обмежене використання озброєнь від США у прикордонному з Харковом регіоні”.

Своєю чергою в інтерв’ю Guardian Зеленський дав зрозуміти, що Україні потрібна можливість використовувати “потужну” зброю великої дальності, яка може вражати цілі в глибині російської території – червону лінію, яку Білий дім відмовився зняти.

Без цього зеленого світла, за його словами, інші союзники, такі як Велика Британія, також можуть не дозволити Україні використовувати свою далекобійну зброю.

“Повірте нам, ми повинні відповісти. Вони не розуміють нічого, крім сили. Ми не перша й не остання ціль”, – сказав він.

Уряд ФРН заявив, що Україна може використовувати зброю, надану Німеччиною, для захисту від російських атак, які завдають безпосередньо із прикордонних територій, повідомляє АР.

У сьогоднішній заяві німецького уряду зазначається, що протягом останніх тижнів Росія готувала, координувала і здійснювала атаки на північно-східну частину Харківської області України, зокрема, з прикордонних територій.

«Ми разом переконані, що Україна має право відповідно до міжнародного права захищатися від цих нападів, – йдеться в заяві. – Для цього вона також може використовувати зброю, надану для цієї мети відповідно до своїх міжнародно-правових зобов’язань, у тому числі й надану нами».

Заява Німеччини з’явилася через кілька годин після того, як росіяни балістичними ракетами влучили в житловий будинок у Харкові й убили щонайменше чотирьох людей, зазначає видання.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг наполягає, що союзникам потрібно переглянути обмеження на заборону Україні вдаряти по РФ західною зброєю на тлі прикордонних боїв на Харківщині.