Володимир Соколов, окупаційний тюремник з Херсона заочно отримав 13 років тюрми з конфіскацією майна

Влада
Володимир Соколов, колаборант та Північна виправна колонії №90 на околиці Херсона. Фото: wanted.mvs.gov.ua та Igor Burdyga/DW

48-річний херсонець Володимир Соколов, який добровільно працює тюремником в окупаційному УСИН Херсонщини – «управлении службы исполнения наказаний» – заочно визнаний винним у колабораційній діяльності. 3 червня Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області виніс йому вирок – 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що раніше не судимий херсонець Соколов Володимир Вікторович у червні 2022 року добровільно пішов працювати на ворога. Після незаконного створення окупаційного УСИН Херсонщини на базі захопленої херсонської «Північної виправної колонії №90» він отримав там посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу безпеки зі спецзванням рядового внутрішньої служби.

Обов’язками Володимира Соколова є контроль за дотримання режиму колонії і розпорядком дня засудженими.

В жовтні 2022 року Соколов виїхав на тимчасово окуповану лівобережну частину Херсонщини, де продовжив працювати тюремником на ворога.

Дії чоловіка слідчі і суд кваліфікували за ч.7 ст.111-1 КК України – колабораційна діяльність.

Вирок суду – 13 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Також Володимиру Соколову заборонено протягом 11 років працювати в органах влади.

Як повідомляв ЦЖР, днями аналогічні вироки суду отримали 33-річний Артем Ващенко з села Дар’ївка і 45-річна Інна Мамченко з Херсона. Вони також працюють з червня 2022 року тюремниками на окупантів.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter