25 поліцейських з ТОТ Запоріжчини отримали підозру в колабораційній діяльності

Влада

Правоохоронці повідомили про підозру 25 поліцейським-зрадникам, які пішли працювати на ворога та обійняли різні посади в незаконно створених силових структурах на окупованій території Запорізької області. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на тексти підозр, опубліковані на сайту Генеральної прокуратури. 

25 правоохоронців з тимчасово окупованих територій Запорізької області підозрюються у добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України. 

Слідчі СБУ повідомили про підозру Сергію Москальову з смт Веселе, Сергію Іващенку, Микиті Корінєнку, Артему Ахметшину, Артему Трикозу, Кирилу Гогунському, Максиму Гостєву, Артуру Громову, Аліні Леоновій, Ірині Шуміловській, Олені Занковій, Володимиру Краснодєду, Дмитру Бініцькому, Роману Коновалову, Юлії Літвіній з Мелітополя; Олександру Перевалову, уродженцю Мелітополя, зареєстрованому в Києві; Варварі Поліщук з с. Верхня Криниця Василівського району, Мар’яні Васильєвій з Бердянська, Тетяні Несмашній з м. Марганець Нікопольського району; Олені Оплемах з Степанівка Перша, Олексію Недільку з Новомиколаївки, Діані Чигриній, Олександру Шевченку з  Костянтинівки, Євгену Золоміхіну з Новоданилівки, Юлії Парфентьєвій з Світлодолинського Мелітопольського району. 

Всі вони пішли служити до лав створеного окупантами “Главного управления министерства внутренних дел по Запорожской области”. 

В лавах цієї незаконної силової структури вони виконують завдання росіян з придушення опору та залякування мешканців тимчасово окупованої території регіону.

Крім цього, колаборантів залучали до охорони «виборчкомів» під час фейкових виборів у тимчасово захопленій частині території регіону.

Правоохоронцям-зрадникам заочно повідомили про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

В 2022 році Мелітопольска міська рада публікувала перелік поліцейських, які пішли на співпрацю з ворогом. В ньому більше 100 прізвищ.