Павло Нетребко, який очолив окупаційну адміністрацію Семенівської громади, заочно засуджений на 9 років

Влада
коллаборанты
Зліва направо: Вера Башаріна, Павло Нетребко і Руслан Лиходід, ще один колаборант Семенівської громади Фото з відкритих джерел

Комунарський районний суд Запоріжжя виніс рішення щодо фігуранта публікацій ЦЖР Павла Нетребка. До повномасштабного вторгнення був заступником голови Семенівської громади, очолив окупаційну адміністрацію Семенівки на Запоріжчині, сприяв встановленню окупаційного ладу, розпоряджався коштами та майном, брав участь в пропагндистських заходах. За колабораційну діяльність Нетребко отримав заочний вирок – дев’ять років позбавлення волі з конфіскацією. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду, опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень.   

Павло Нетребко у травні 2022 року прийняв пропозицію від окупантів та зайняв посаду «главы Семеновской поселковой администрации». На цій посаді він організовував роботу адміністрації та її підрозділів, призначав та звільняв на посади, розпоряджався коштами та майном окупаційної адміністрації.

Як повідомляв ЦЖР, за вересень 2022 року отримав за службу агресору 120 тисяч рублів разом з премією та надбавками. 

Керівник Семенівської сільської військової адміністрації Андрій Єрмоленко під час судового засідання пояснив, що після приходу окупаційної влади Нетребко добровільно зайняв посаду голови Семенівської сільської ради та особисто разом із окупантами приймав участь в обшуках у помешканнях мирних жителів села, крав гроші та гуманітарну допомогу. Він вважає, що Нетребко пішов на співпрацю з ворогом з корисливих мотивів, оскільки жодного тиску на нього з боку окупаційної влади здійснено не було. А сам Єрмоленко у травні 2022 року особисто пропонував йому виїхати з окупованої території та отримав відмову.

За іншим свідченням, яке наведене в матеріалах справи, Нетребко з травня 2022 року щодня виходив на роботу, видавав працівникам, які почали співпрацювати з окупантами, заробітну плату. А також влаштовував автопробіг з російською символікою до 9 травня. 

Суд визнав Павла Нетребка винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК (колабораційна діяльність) та призначив йому покарання – девʼять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади строком на п`ятнадцять років, з конфіскацією всього майна (в рішенні вказана квартира і автомобіль).