Антоніна Марцелєва, вчителька з Мелітопольщини, яка запустила першу школу за російською програмою, отримала рік в’ язніці заочно

Влада
Антоніна Марцелєва, колаборантка. Фото: скріншот відео «Крым 24»

Запорізький апеляційний суд залишив без змін вирок Антоніні Марцелєвій, вчительці з Мелітопольщини, яка запустила першу школу на ТОТ Запоріжчини за російською програмою та залякувала мешканців громади вилученням дітей з родини. Прокурор вимагав посилити покарання, адвокат – закрити провадження. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок Запорізького апеляційного суду, опублікований в Єдиному державному реєстрі.

Антоніна Марцелєва до повномасштабного вторгнення шість років пропрацювала вчителькою молодших класів в Мирненській школі. Після того, як її було призначено на посаду “директорки”, спланувала та організувала освітній процес у віджатій школі за стандартами та навчальними планами РФ, закликала інших вчителів до співпраці з державою-агресором, а батьків змушувала віддавати дітей до школи, у разі відмови погрожуючи їм вилученням дітей з сімей. 

Крім того вона роздавала інтерв’ю на підтримку країни-агресора та сприяла знищенню українських книжок у бібліотеці. 

Комунарський районний суд визнав Марцелєву винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.111-1 КК України (окупаційна пропаганда у закладах освіти й впровадження стандартів освіти держави-агресора), та призначив їй покарання – один рік позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади, а також займатися будь-якою діяльністю, пов’язаною з освітнім процесом, строком на десять років.

В апеляційній скарзі прокурор просив скасувати вирок суду та ухвалити новий, яким призначити покарання – позбавлення волі строком на 3 роки з позбавленням права обіймати посади, та займатися будь-якою діяльністю, пов`язаною з освітою, строком на п`ятнадцять років.

В обґрунтування своїх вимог зазначив, що при призначенні покарання суд першої інстанції не в повній мірі врахував тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, “зважаючи на її діяльність, спрямовану на знищення національної ідентичності українських дітей, викривлення фактів про агресивну війну російської федерації проти України, та історичну роль українського народу в цілому”.

Захисник обвинуваченої в апеляційній скарзі просив вирок суду скасувати та закрити кримінальне провадження, бо стороною обвинувачення до суду не надано жодного доказу на підтвердження вчинення її підзахисною умисних дій. 

“Питання застосування до неї погроз або примусу не може бути виключене, як і не виключається робота під прикриттям на користь нашої держави”, – вважає захисник.

Запорізький апеляційний суд залишив рішення суду першої інстанції без змін.