Укроборонпром і Rheinmetall відкрили в Україні перший спільний цех з ремонту і виробництва бронетехніки

Влада
Відремонтовані БМП Marder 1A3 Збройних сил України. Фото: mspu.gov.ua

В Україні у рамках партнерства Укроборонпрому і світового оборонного гіганта Rheinmetall розпочав роботу перший цех з ремонту і виробництва бронетехніки.

Про це повідомляє акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість».

Як зазначається, головне призначення нового майданчика – ремонт і виробництво військової техніки німецьких зразків. Це пришвидшить відновлення бойових машин і повернення їх на передову, а згодом дозволить виробляти нову техніку для Сил безпеки та оборони України силами українських зброярів.

На спільному виробничому майданчику працюють українські фахівці, а технічний нагляд здійснюють представники німецького партнера.

«Для нас дуже важливо надати Україні ефективну та надійну підтримку. Коли справа доходить до постачання запасних частин, нашим головним пріоритетом є забезпечення максимальної доступності та швидке поповнення запасів. Для досягнення цієї мети ми використовуємо наявні канали оригінальних виробників, обробляємо матеріал самостійно та з партнерами. Ми також відновлюємо оригінальні ланцюжки постачання та інтегруємо місцеве виробництво в Україні», – сказав Армін Паппергер, генеральний директор Rheinmetall AG.

За словами заступника міністра оборони України Дмитра Кліменкова, відкриття першого спільного сервісного центру з Rheinmetall в Україні є важливим для зміцнення українського оборонного потенціалу. «Це дасть нам змогу забезпечити швидкий ремонт і обслуговування німецької техніки безпосередньо на території України, що значно підвищить ефективність наших Збройних сил», – сказав він.

«Ми прагнемо розвивати наші виробничі спроможності спільно з союзниками та вважаємо, що українська оборонка – частина європейського ОПК, яка зміцнює систему колективної безпеки Євросоюзу. Тому відкриття спільного з Rheinmetall виробничого майданчика – це не лише крок до Перемоги України, але й важливий етап у побудові Арсеналу вільного світу», – заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

Як повідомлялось, у травні 2023 року державний концерн «Укроборонпром» і німецька компанія Rheinmetall уклали угоду про стратегічне партнерство шляхом створення спільного підприємства. Згідно з документом, основою та першим кроком для співпраці є технічне обслуговування й ремонт броньованої техніки, переданої Україні. Надалі партнери мають намір спільно виробляти продукцію Rheinmetall в Україні, а також спільно розробляти перспективні зразки озброєння й військової техніки на базі новоствореного спільного підприємства за участі українських й німецьких фахівців.

18 жовтня 2023 року в Україні було зареєстровано спільне німецько-українське ТОВ «RHEINMETALL UDI» (RHEINMETALL UKRAINIAN DEFENSE INDUSTRY LLC).

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter