Робота над текстом декларації Саміту миру завершена – глава МЗС Кулеба

Влада

Наразі завершено роботу над спільною декларацією, яка буде ухвалена за результатами Глобального саміту миру. До неї можна буде приєднатися навіть після його закінчення.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Станом на зараз робота над текстом завершена, наприкінці саміту президенти оголосять про схвалення резолюції. Вона буде відкрита до приєднання іншими країнами і після завершення саміту”, – заявив глава МЗС.

Кулеба зазначив, що декілька країн, представники яких не були присутні на саміті, проходять внутрішній аналіз спільного комюніке і планують приєднатися до нього.

Кулеба також наголосив, що на саміті не розглядалися альтернативні “мирні плани”. Він також визнав, що прийде час, коли доведеться говорити з Росією, але це не може бути “мовою ультиматуму”.

  • На швейцарському курорті Бюргеншток у суботу, 15 червня, стартував перший Саміт миру. На саміті обговорюватиметься ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей. З підсумковими документами саміту ознайомлять російську сторону.
  • Чехія разом із Францією, Японією та Швецією очолює робочу групу з ядерної та радіаційної безпеки (WG1 – Радіаційна та ядерна безпека) в рамках Української формули миру Президента Володимира Зеленського з 10 пунктів. Це один з пунктів формули, який учасники Саміту миру обговорюють у Бюрґенштоку 15-16 червня. Інші – це продовольча безпека та гуманітарний аспект.