Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні через пакт РФ з КНДР

Влада
Президент Кореї Юн Сук Йоль та Володимир Зеленський під час зустрічі у Києві 15 липня 2023 року Фото: АР
Президент Кореї Юн Сук Йоль та Володимир Зеленський під час зустрічі у Києві 15 липня 2023 року Фото: АР

Після підписання пакту про взаємну оборону у разі війни між КНДР та РФ, Південна Корея розгляне можливість постачання зброї Україні.

Про це повідомляє Yonhap News.

Уряд Південної Кореї розкритикував угоду між Росією та Північною Кореєю. Також у Сеулі наголосили, що мають намір переглянути питання військової допомоги Україні.

“Уряд чітко наголошує, що будь-яка співпраця, яка прямо чи опосередковано допомагає Північній Кореї збільшити свою військову міць, є порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН і підлягає моніторингу та санкціям з боку міжнародної спільноти”, – йдеться у заяві канцелярії президента.

Представник південнокорейського президента натякнув, що постачання систем озброєння для ЗСУ може бути збільшено в майбутньому.

Володимир Путін та Кім Чен Ин підписали угоду про всеосяжне стратегічне партнерство, яка передбачає надання взаємної допомоги в разі агресії проти РФ чи КНДР.

  • Південна Корея надавала гуманітарну допомогу Україні, але не зброю. Водночас південнокорейська зброя уже надходила в Україну через посередників. Зокрема США закуповували у Південної Кореї озброєння для України і доставляли через Чехію.