Андрій Близнюк із Макіївки, який воював проти України на Херсонщині і Донеччині, отримав ще один вирок суду

Влада
Андрій Близнюк
Андрій Близнюк

Івано-Франківський міський суд 18 червня виніс вирок Андрію Близнюку з Макіївки, який майже півтора роки воював проти України на Херсонщині і рідній Донеччині. Його визнано винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану і в колабораційній діяльності. Вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. В листопаді 2023 року інший суд йому виніс вирок у державній зраді.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що Близнюк Андрій Сергійович з Макіївки,  інженер АТ «Макіївський коксохімічний завод» 23 лютого 2022 року мобілізувався до незаконного збройного формування – так званого «1-го донецького армійського корпусу», повністю підконтрольного і керованого збройними силами РФ. Його призначили на посаду «номер рахунку протитанкового взводу 1-го стрілецького батальйону 113-го стрілецького полку мобільного резерву» з позивним «Інженер».

З 23 серпня по 1 жовтня 2022 року Андрій Близнюк воював проти Збройних Сил України в районі села Давидів Брід Бериславського району Херсонщини. З 21 жовтня по 3 листопада 2022 року він облаштовував укріплення позицій ворога поблизу села Садок на Херсонщині. 

Перед звільненням правобережної Херсонщини від російських загарбників Близнюк перемістився на лівий берег області в село Комишанка Любимівської громади Каховського району, а з 14 листопада 2022 року по 3 січня 2023 року перебував у Новій Каховці, де облаштовував позиції на території ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія».

На початку 2023 року його призначили стрільцем-помічником гранатометника танкового взводу і перекинули до Рівнополя Донецької області. З квітня по липень 2023 року він перебував у Микільському, селищі Керменчик і селі Урожайне на Донеччині.

14 серпня 2023 року поблизу села Урожайне Донецької області Андрія Близнюка з групою інших військових РФ взяли в полон бійці ЗСУ.

В суді Близнюк свою вину визнав повністю і беззастережно.

Його визнано винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану і в колабораційній діяльності – за ч. 2 ст. 111 і ч. 7 ст. 111-1 КК України. Вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

15 листопада 2023 року Великоновосілківський районний суд Донецької області виніс Андрію Близнюку перший вирок. Тоді він отримав 12 років позбавлення волі без конфіскації майна.

  • Як повідомляв ЦЖР, 30-річний Олександр Сухотін з Чистякового Донецької області, який мобілізувався до підконтрольної Росії армії «ДНР» і воював проти України в Херсонській, Запорізькій і Донецькій областях проведе за ґратами 15 років. Також у нього конфіскують усе його майно. 23 квітня Галицький районний суд Львова визнав його винним у державній зраді, участі у терористичній організації і не передбаченому законом збройному формуванні.