Аллі Федай, гауляйтерці села Кам’янка на Херсонщині, про яку писав ЦЖР, оголосили підозру в колабораційній діяльності

Влада
Алла Федай
Алла Федай, колаборантка

50-річна Алла Федай, яка на початку повномасштабної війни працювала старостою Кам’янського старостинського округу Таврійської громади Каховського району на Херсонщині, отримала від СБУ підозру в колабораційній діяльності. Жінка перейшла на бік ворога і очолила окупаційну адміністрацію свого села. Першим про її злочин писав ЦЖР.

Про це з посиланням на підозру СБУ від 21 червня повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В ній вказано, що кримінальне провадження стосовно 50-річної Федай Алли Миколаївни відкрили 20 квітня 2023 року. Вона не пізніше 5 вересня 2022 року перейшла на бік ворога і очолила окупаційну адміністрацію в Кам’янському старостинському окрузі Таврійської міської громади. 

До складу цього старостату входить чотири села: Кам’янка, Цукури, Сергіївка і Червоне Поділля.

За скоєний злочин Аллі Федай повідомили підозру в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Їй світить від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Першим про перехід Алли Федай у лютому 2023 року повідомляв ЦЖР.  

Як відомо, Кам’янський старостинський округ окупанти «включили» до складу неіснуючого Каховського муніципального округу. 

Мешканці Кам’янки розповідали ЦЖР, що Алла Федай особисто займається розселенням до будинків своїх односельців російських військових. Коли ж люди почали питати у колаборантки, що це вона витворяє, та у відповідь погрожувала спалити їхні хати.

Федай Алла Миколаївна, 8 вересня 1973 року народження, кілька разів обиралась сільською головою Кам’янської сільради. 

  • Як повідомляв ЦЖР, у селі Новокам’янка Таврійської міської громади росіяни лише восени 2023 року створили окупаційну адміністрацію. Гауляйтеркою вони призначили нікому тут не відому Тетяну Теслю, яка виявилася невісткою гауляйтерки сусідньої Чорнянки Катерини Теслі, а «комендантом» села представляється Степан Гавій, ветеран АТО.