Юлія Бакшеєва, очільниця окупаційного «відділу освіти» Мелітопольського району, заочно отримала 15 років позбавлення волі

Влада
Юлія Бакшеєва
Юлія Бакшеєва

Мешканка Мелітополя Юлія Бакшеєва очолила районний “відділ освіти”, створений окупантами. На посаді налагоджувала освіту за російськими стандартами, змушувала педагогів до співпраці. Крім того, збирала і передавала ФСБ інформацію про учасників АТО та військовослужбовців ЗСУ. Колегія суддів Комунарського районного суду Запоріжжя винесла заочний вирок – 15 років позбавлення волі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду, опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Колишня асистентка вчителя однієї з мелітопольських шкіл Юлія Бакшеєва після повномасштабного вторгнення погодилась на пропозицію співробітників ФСБ РФ, збирала інформацію про учасників АТО, військовослужбовців ЗСУ, а також проукраїнськи налаштованих громадян і передавала їхні дані співробітнику ФСБ та розпитувала людей, щоб зібрати більше запитуваних російськими спецслужбами відомостей. 

У квітні 2022 року вона була призначена на посаду “виконуючої обов’язки начальника відділу освіти” Мелітопольського району, а у липні затверджена на посаді начальника окупаційного “управління освіти”.

Щоб виправдати довіру окупантів,  жінка продовжила співпрацю з спецслужбою РФ і здійснювала діяльність, спрямовану на впровадження у навчальних закладах Мелітопольського району стандартів освіти держави-агресора.

“Мы  посадим деток за парты” – запевняла Бакшеєва в інтерв’ю пропагандистським ЗМІ, а щоб виконати цю обіцянку  схиляла педагогів до співпраці з «новою владою» та погрожувала у разі незгоди переслідуваннями. 

Суд кваліфікував її діяльність як державну зраду та колабораційну діяльність, визнав жінку винуватою у вчиненні цих правопорушень та призначив покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй майна