Окупаційний «комендант» Аюб Ельдаров, який катував українців струмом та газом на Запоріжчині, заочно отримав 12 років в’язніці

Влада

Командир батальйону ЗС РФ Аюб Ельдаров з Дагестану був призначений “комендантом” селища Чергінівка в Бердянському районі. На цій посаді він віддавав накази підлеглим про викрадення місцевих мешканців, сформував каральні загони і особисто брав участь у жорстоких тортурах українців. Суд заочно засудив окупанта до 12 років позбавлення волі за вчинення воєнного злочину.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію  Вільнянського районного суду Запорізької області. 

“Ельдарова Аюба Ельдаровича визнано винуватим у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.1 ст.438 КК України, призначено йому покарання у виді 12 (дванадцяти) років позбавлення волі”, – сказано в повідомленні. 

Командир батальйону 96 полку оперативного призначення військової частини 6780, 67-ї ордена Жукова окремої бригади РФ Ельдаров був призначений військовим комендантом окупованого росіянами селища Чернігівка Бердянського району Запорізької області.

На цій «посаді» він виконував завдання щодо придушення руху опору та проведення масових репресій проти мирних жителів на захоплених територіях України. Для цього він сформував каральні загони, до складу яких входили російські військові, представники спецслужб РФ та місцеві колаборанти. Рашисти розшукували українських патріотів, а потім викрадали їх.

Як повідомляла СБУ, у казематах до людей застосовували жорстокі тортури з використанням отруйних хімічних речовин та електроструму. Задокументовано факт застосування ворогом задушливих газів у спеціально обладнаних «камерах», де тримали українських бранців. Ельдаров особисто брав участь у незаконних затриманнях і катуваннях, а також «покривав» вбивства своїми підлеглими викрадених громадян.

СБУ отримала свідчення трьох місцевих жителів, які пройшли російську катівню та зуміли виїхати на підконтрольну Україні територію. Серед них – мешканець селища, якого окупанти викрали на блокпості і катували через його підписку на український Телеграм-канал. Ще одним потерпілим є місцевий мешканець, який у своїх висловлюваннях підтримував українських захисників.

Вільнянський районний суд визнав Ельдарова Аюба Ельдаровича винуватим у порушенні законів та звичаїв війни та призначив йому покарання – дванадцять років позбавлення волі. Строк відбування покарання Ельдарову рахуватимуть з моменту приведення вироку до виконання, тобто, з моменту фактичного затримання злочинця.