Власники зруйнованого житла тепер можуть через Дію подати заяву до міжнародного Реєстру збитків – Федоров

Влада
Зруйновані обстрілами військ РФ будинки в с.Білогірка на Херсонщині. Фото: investigator.org.ua

Власники пошкодженого або знищеного майна, яке розташовується на окупованих територіях або в зонах бойових дій, можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через мобільний застосунок Дія.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Facebook.

«Дані з цього Реєстру стануть основою для репарацій, які Росія має заплатити. Розширили можливості для власників житла і починаємо бета-тестування оновленого сервісу», – написав Федоров.

Він закликав долучатись до нього і подавати заяви до Реєстру через Дію, навіть якщо:

житло на окупованих територіях або в зонах бойових дій;
право власності не зареєстроване в Реєстрі речових прав на нерухоме майно;
немає акту від місцевої влади про обстеження пошкодженого або знищеного житла і ви не подавались на єВідновлення.

«Станьте першими, хто протестує оновлений сервіс. Після бети він буде доступний для всіх», – закликав Федоров.

Як зазначається на сторінці сервісу Дія у Facebook, до тестування запрошують повнолітніх громадян України, у яких є картка платника податків.

«Важливо, щоб кожен постраждалий українець подав заяву про завдану шкоду. Так ми покажемо усьому світові реальну картину збитків й звірств від вчинків окупанта. І найважливіше — ваші заяви допоможуть запустити компенсаційний механізм, який трансформується в репарації й відновлення країни […] Формуйте фундамент для репарацій просто зараз», — йдеться у повідомленні.

Долучитись до тестування можна за посиланням.

Міжнародний Реєстр збитків — це перша складова Глобального Компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України ще у травні 2022 року разом з міжнародними партнерами. Компенсаційний механізм складається з Реєстру збитків, Компенсаційної комісії та Фонду.

Сам Реєстр – це система обліку заяв фізичних, юридичних осіб та держави Україна про відшкодування збитків, втрат, шкоди від агресії Росії проти України. Планується, що він буде налічувати 40 категорій, зокрема: втрата життя, катування та сексуальне насильство, тілесні ушкодження, примусове переміщення та примусове переселення, втрата майна та доходу, пошкодження критичної інфраструктури та інших державних об’єктів, збитки історико-культурній спадщині, збитки навколишньому середовищу тощо.

Нагадаємо: