Колаборантка Олександра Голота, ексдиректорка Новотроїцької лікарні на Херсонщині, засуджена до п’яти років тюрми з конфіскацією майна

Влада
Олександра Голота, колаборантка Фото: соцмережі
Олександра Голота, колаборантка Фото: соцмережі

Олександра Голота, яка на початку повномасштабної війни очолювала КНП «Новотроїцька центральна лікарня», визнана винною в колабораційній діяльності. Жінка очолила незаконно створену окупантами лікарню в Новотроїцькому і звільнила медиків, які не хотіли співпрацювати з ворогом. 8 липня Київський районний суд Одеси заочно виніс їй вирок – п’ять років тюрми з конфіскацією майна.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду.

У суді довели, що 39-річна Голота Олександра Володимирівна, виконуючи обов’язки директора КНП «Новотроїцька центральна лікарня», добровільно стала співпрацювати з ворогом і зайняла посаду керівника незаконно створеної на базі цього комунального підприємства окупаційної лікарні. У червні 2022 року окупаційна адміністрація в Херсонській області внесла цю лікарню до єдиного державного реєстру юросіб РФ, головним лікарем в якому вказана Олександра Голота.   

Доказами вини Олександри Голоти стали, серед іншого, покази свідків – співробітників Новотроїцької лікарні. За словами одного з них, жінка за посадою займалася фінансовими, кадровими і господарськими питаннями. 

«У червні 2022 року Олександра Голота зателефонувала мені і розповіла, що їй дзвонили з окупаційного “міністерства” охорони здоров’я Херсонщини і запросили до Херсона з усіма правоустановчими документами лікарні. Після повернення Голота заявила, що тепер лікарня буде переоформлюватися відповідно до законодавства РФ і що статут і всі документи відтепер будуть перекладатися російською мовою. Голота «переоформила» лікарню, агітувала працівників до отримання зарплати в рублях, проводила збори колективу. Все це вона робила добровільно і без жодного примусу», – цитують свідка у вироку суду.

За словами свідків, усіх співробітників лікарні влітку 2022 року агітували переходити на роботу до ворога. А тих, хто відмовився це зробити до 1 вересня 2022 року, автоматично звільняли з роботи. 

Суд заочно визнав Олександру Голоту винною в колабораційній діяльності – за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Вирок – п’ять років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також Голоті заборонено обіймати керівні посади в органах влади протягом десяти років. Вирок суду ще не набрав законної сили.

  • Як повідомляв ЦЖР, Олена Марченко, т. в. о. директора КНП «Великолепетиська лікарня», що в Каховському районі Херсонщини, за перехід на бік окупантів заочно отримала підозру СБУ. Першим про її колабораційну діяльність писав ЦЖР, після чого щодо неї відкрили кримінальне провадження. Жінці світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.