Зброя, надана Німеччиною українській стороні, з моменту її передачі стає власністю України та може бути використана нею так, як Київ вважає за потрібне та правильне.
Про це заявив на брифінгу речник Міністерства оборони ФРН Арно Коллац, повідомляє Укрінформ.
Для Міноборони не стоїть питання законності дій на території Курської області: міжнародне право передбачає можливість заради захисту власної держави ведення воєнних дій на території країни-агресора, зауважив Коллац. Отже, за його словами, це не передбачає якихось спеціальних умов використання зброї, наданої Бундесвером.
«Після того, як зброя з Німеччини була передана в розпорядження України, вона вже належить Україні, це – українська зброя… Немає жодних перешкод, отже Україна є вільною у виборі можливостей», – заявив офіцер, додавши, що Україна при цьому зобов’язана дотримуватися міжнародного права.
Коллац уточнив, що використання далекобійної зброї – інше, політичне питання, але в цьому випадку про таке не йдеться.
Заступник речника Федерального уряду Вольфганг Бюхнер своєю чергою сказав, що Берлін інтенсивно консультується із ближчими союзниками та з урядом у Києві стосовно «специфічних збройних систем», які використовує Україна.
Заступник речника не став давати оцінку операції в Курській області, зазначивши, що військова ситуація постійно змінюється, з місця подій надходять «суперечливі та подекуди навмисно сфальшовані новини». Це дуже таємна операція, «підготовлена без зворотнього зв’язку», додав він, зазначивши, що все вказує на те, що йдеться про обмежену операцію, отже оцінювати її зарано.
Раніше глава оборонного комітету Бундестагу Маркус Фабер заявив, що німецька військова допомога Україні – найкраща інвестиція в безпеку Європи, адже щодня зменшує потенціал російської загрози. Він додав, що не бачить проблем у використанні німецької, наприклад, бронетехніки, на російській території.
- Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги. До нього, зокрема, увійшли вже третій зенітно-ракетний комплекс Patriot з ракетами та запчастинами, радіолокаційні станції TRML-4D, снаряди та розвідувальні БпЛА Vector.
- Як повідомлялось, 14 червня 2024 року Німеччина оголосила про виділення нового пакету військової допомоги для України. До нього, зокрема, увійшли БМП Marder, танки Leopard 1A5, системи ППО IRIS-T, американські високомобільні ракетно-артилерійські системи HIMARS тм артилерійські снаряди.