Напередодні Дня Незалежності України Міністерство оборони США оголосило про додаткову допомогу в галузі безпеки для задоволення критичних потреб України в сфері безпеки та оборони.
Про це повідомляється на сайті Міноборони США.
“Це оголошення є шістдесят четвертим траншем обладнання Адміністрації Байдена, яке буде надано Україною зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року. Цей пакет президентських розпоряджень (PDA), орієнтовна вартість якого становить 125 мільйонів доларів, надасть Україні додаткові можливості для виконання своїх обов’язків. найбільш нагальні потреби, в тому числі: засоби протиповітряної оборони; боєприпаси для реактивних систем і артилерії; і протитанкову зброю”, – йдеться у повідомленні.
Що дають США:
- обладнання та боєприпаси для протидії безпілотним авіаційним системам (c-UAS);
- боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
- артилерійські боєприпаси калібру 155 мм та 105 мм;
- ракети з трубним запуском, з оптичним відстеженням, з дротовим наведенням (TOW);
- протитанкові системи Javelin і AT-4;
- багатофункціональні колісні транспортні засоби високої мобільності (HMMWV);
- боєприпаси до стрілецької зброї;
- медичне обладнання;
- підривне обладнання та боєприпаси; і
- запчастини, допоміжне обладнання, послуги, навчання, транспорт.
“Поки Україна готується святкувати свій День Незалежності 24 серпня – понад два з половиною роки після повномасштабного вторгнення Кремля – Сполучені Штати та міжнародна коаліція з близько 50 членів Альянсу та партнерів залишаються відданими підтримці хоробрих захисників України, які продовжувати боротьбу з російською агресією”, – йдеться у повідомленні.
У телефонній розмові з Володимиром Зеленським президент США Джо Байден підтвердив про надання Україні нового пакета військової допомоги, йдеться в заяві Президента США.
«Сьогодні я розмовляв з Президентом (Володимиром) Зеленським, щоб… висловити непохитну підтримку народу України з боку Америки», – зазначив Байден, наголосивши, що Україна була вільною державою до російського вторгнення, залишається вільною зараз, і буде такою в майбутньому.
Українці «залишилися непохитними перед обличчям жахливих воєнних злочинів і звірств Росії», зауважив він. За словами Байдена, вони захищають цінності, які об’єднують людей в обох країнах і в усьому світі – у тому числі незалежність.
«Саме тому я пишаюся тим, що сьогодні ми оголошуємо про новий пакет військової допомоги Україні», – зазначив президент.
Пакет включає ракети протиповітряної оборони для захисту критичної інфраструктури; обладнання для боротьби з безпілотниками й протитанкові ракети; боєприпаси та мобільні ракетні комплекси для передової.
Байден нагадав, що у пʼятницю США також запровадили санкції проти майже 400 юридичних і фізичних осіб, які сприяють незаконній російській війні.
США разом із союзниками й партнерами зробили «низку історичних кроків» за останні кілька місяців щодо підтримки України – від передачі винищувачів F-16, зобов’язання поставити сотні перехоплювачів для ППО протягом наступного року – до збільшення допомоги у сфері безпеки на фронті після ухвалення Закону про національну безпеку, додав Байден.
За словами президента, у липні він зібрав 20 країн, які підписали двосторонні угоди про безпеку з Києвом, щоб сформувати «Український договір», який посилить здатність України оборонятися зараз і в майбутньому.
Разом з країнами G7 Штати вживають «безпрецедентних заходів, аби змусити Росію заплатити за шкоду, яку вона заподіяла», – видали 50 млрд доларів кредитів, забезпечених прибутками від заморожених російських суверенних активів, зауважив Байден.
«Росія не переможе в цьому конфлікті, – підкреслив він. – Переможе незалежний народ України – і Сполучені Штати, наші союзники й партнери продовжуватимуть підтримувати його на кожному кроці».
- США оголосили про надання Україні нового 63-го пакету військової допомоги на 125 млн доларів. До нього, зокрема увійшли ракети для переносних зенітних ракетних комплексів Stinger, боєприпаси для систем HIMARS, снаряди, протитанкові ракетні комплекси та ракети до них, а також позашляховики HMMWV.