Адміністрація Джо Байдена поспішає надіслати Україні решту 6 мільярдів військової допомоги до інавгурації Дональда Трампа, оскільки з його приходом постачання зброї можуть бути зупинені.
Про це пише Politico.
Два анонімних посадовці адміністрації розповіли виданню, що такий план є єдиною можливістю для Білого дому продовжувати надсилати обладнання в Україну для боротьби з агресією РФ.
Однак проблеми величезні. Зазвичай потрібні місяці, щоб боєприпаси і обладнання потрапили в Україну після оголошення пакета допомоги, тому все, що буде розгорнуто в найближчі тижні, швидше за все, не прибуде в повному обсязі до інавгурації Трампа, а наступний головнокомандувач може зупинити постачання ще до того, як вони опиняться на місці.
Однією з головних перешкод для швидкого надання допомоги є те, що США можуть відправити лише те обладнання, яке у них вже є. Хоча виділені гроші відшкодовують Пентагону витрати на це обладнання, все залежить від того, наскільки швидко нові артилерійські снаряди і зброя можуть бути вироблені або укладені контракти на їх заміну.
“Ми щомісяця відправляємо все, що може виробляти промисловість, але проблема в тому, що ви можете відправляти ці речі лише в міру їх виробництва. Адміністрація могла б зануритися в запаси і відправити обладнання швидше, але неясно, чи захоче Пентагон це робити, оскільки це вплине на його власну готовність” – сказав Марк Кансіан, колишній співробітник бюджетного відділу Міноборони, який зараз працює в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.
Politico пише, що гроші, які залишилися від квітневого пакета допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів, розділені на два блоки. Це 4,3 мільярда доларів на поповнення наявних запасів і 2,1 мільярда доларів на закупівлю озброєнь за контрактами з американськими оборонними компаніями.
Видання також нагадує, що Трамп і новообраний віцепрезидент Джей-Ді Венс розкритикували адміністрацію Байдена за те, що вона витрачає мільярди на військову допомогу Україні, тоді як уся Європа разом змогла лише зрівнятися з сумою, яку виділив Вашингтон.
“Перше, що він зробить, це згорне допомогу Україні. Я б очікував, що він зробить з цього велике шоу. Він скаже: “Обіцянка виконана”, але він збирається припинити це раніше, я в цьому впевнений”, – вважає Джим Таунсенд, колишній високопосадовець Пентагону з питань НАТО і Європи за часів адміністрації Обами.
Також однією з важливих проблем є відмова Байдена дозволити Україні використовувати зброю, надану США, для ударів вглиб Росії.
Водночас у Сенаті все ще існує значна підтримка республіканців щодо продовження допомоги Україні, і сенатор Роджер Вікер (республіканець, штат Міссісіпі), ймовірний наступний голова Сенатського комітету з питань збройних сил, минулого місяця надіслав Байдену листа, в якому закликав його прискорити постачання обладнання для України і прискорити американське виробництво до кінця свого терміну, щоб швидко підтримати Україну в майбутній боротьбі.
- Кандидат від Республіканської партії, колишній президент Дональд Трамп переміг на виборах президента США і здобув новий чотирирічний термін на посаді лідера країни.
- У напруженій боротьбі Трамп отримав принаймні 277 із 538 доступних голосів Колегії виборників на виборах 5 листопада, що дало йому необхідну більшість, щоб стати першим лідером США, який виграв не поспіль з 1890-х років.