Трьом посадовицям окупаційної адміністрації Херсона Нацполіція повідомила підозри в колабораційній діяльності

Влада
Людмила Гусєва, Олена Устимова і Світлана Фролова, колаборантки. Фото з соцмереж

47-річна Людмила Гусєва, 55-річна Олена Устимова і 41-річна Світлана Фролова в 2022 році очолили управління в окупаційній адміністрації Херсонської міської громади. За скоєні злочини Національна поліція України заочно повідомила їм підозру в колабораційній діяльності.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на оприлюднені тексти підозр.

Слідчі Нацполіції встановили, що Гусєва Людмила Ярославівна, 15 квітня 1977 р. н., уродженка Тернополя, мешканка Херсона, добровільно влітку 2022 року очолила відділ дошкільної освіти окупаційної адміністрації Херсона.

В минулому Людмила Гусєва очолювала заклад дошкільної освіти №83 у Херсоні і №53 у селищі Антонівка. На початку повномасштабного вторгнення Росію в Україну вона очолювала дитсадок №35, за окупантів незаконно зайняла у ньому на посаду директора і брала участь у розграбуванні цього та сусідніх дитсадків.

Підозру отримала також Устимова Олена Володимирівна, 20 серпня 1969 р. н., уродженка і мешканка Херсона, очолила управління освіти окупаційної адміністрації Херсона.

В минулому вона очолювала заклад дошкільної освіти №76, а з 2021 по 2023 рік – дитсадок №82 у Херсоні. Перша посада Олени Устимової у окупантів – директорка незаконно створеного херсонського «детского сада №82». Жінка активно вербувала людей до співпраці з ворогом.

У 2020 році Устимова балотувалась до Херсонської міської ради від Партії зелених України, але її не обрали.

Третя підозрювана – херсонка Фролова Світлана Єгорівна, 24 серпня 1983 р. н. Влітку 2022 року вона очолила управління паливно-енергетичного комплексу окупаційної адміністрації Херсонської міської громади.

Світлана Фролова в минулому очолювала херсонське ТОВ «Звеб», яке займалось ремонтом комп’ютерів і комп’ютерним програмуванням. Нині жінка є законною директоркою і співвласницею зареєстрованого в 2021 році херсонського ТОВ «Авто Профі Трейд», яке займається міжнародною діяльністю, торгівлею автомобільними та легковими автотранспортними засобами.

Всім трьом жінкам Національна поліція України заочно повідомила підозру в колабораційній діяльності за ч.5 ст.111-1 КК України. Їм світить від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляв ЦЖР, пенсіонер Вадим Арсенєнко з Херсона добровільно очолив технічний відділ окупаційного підприємства «Херсонская железная дорога», примушував людей до співпраці з ворогом, ремонтував теплотяги і допомагав вивозити крадене зерно. На початку 2023 року його затримали. В суді Арсенєнко заперечував свою вину і заявив, що нібито допомагав партизанському руху боротися з окупантами. Однак суд йому не повірив і визнав винним у пособництві ворогу. Вирок – 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter