Німеччина надасть €200 млн на закупівлю дронів середньої дальності для України

Влада
Фото: Facebook MFA of Ukraine

Німеччина надасть 200 млн євро на закупівлю безпілотників середньої дальності для України у рамках коаліції дронів та РЕБ.

Про це повідомляє Міністерство оборони ФРН за результатами зустрічі очільника відомства Бориса Пісторіуса з латвійським колегою Андрісом Спрудсом.

«Латвія безпосередньо відчуває наслідки російської агресивної війни й тому з самого початку надає Україні значну і непропорційно велику підтримку. У межах Контактної групи з питань оборони України Латвія очолює коаліцію спроможностей з розвитку безпілотників. Німеччина підтримує проєкт із закупівлі безпілотників середньої дальності на суму 200 млн євро», – йдеться у повідомленні.

Пісторіус наголосив, що Німеччина й надалі непохитно підтримуватиме Україну.

«Латвію та Німеччину об’єднує високий рівень залученості до підтримки України, особливо у сфері швидкого посилення української протиповітряної оборони», – заявили в німецькому оборонному відомстві.

  • 12 грудня 2023 року міністри оборони України та Латвії Рустем Умєров та Андріс Спрудс під час зустрічі Києві обговорили створення «коаліції безпілотників». Саме тоді й ухвалили рішення про коаліцію дронів та РЕБ для України.
  • У середині січня 2024 року Андріс Спрудс заявив, що країна досягла прогресу у створенні коаліції з майже 20 держав для озброєння українських військових «тисячами» нових безпілотників.
  • 17 лютого 2024 року у Міністерстві оборони України оголосили про офіційний старт Коаліції дронів. За даними Міноборони Латвії, до коаліції входять: Латвія, Україна, Велика Британія, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Франція, Німеччина, Італія, Литва, Нідерланди, Польща, Швеція, Естонія та Люксембург та інші.