У Швеції судухвалив рішення, що арешт вантажного судна Caffa «тіньового флоту» РФ в Балтійському морі був законним і що його можна передати Україні. Судно підозрюють у незаконному вивезенні зерна з тимчасово окупованої території України.
Про це повідомляє Reuters.
Шведська поліція та берегова охорона затримали судно Caffa біля південного узбережжя країни в березні. Слідство стверджує, що судно ходило під фальшивим прапором і порушувало морське законодавство та правила безпеки мореплавства через незадовільний технічний стан.
Україна домагається передачі судна в межах розслідування воєнних злочинів, пов’язаних із привласненням та вивезенням майна з тимчасово окупованих Росією територій, заявив суд.
«Суд підтвердив, що арешт судна Caffa та інших об’єктів мав законні підстави і що судно може бути передане Україні», – зазначив державний прокурор Гокан Ларссон у письмовій заяві для Reuters.
Окружний суд заявив, що інкриміновані дії можуть становити воєнний злочин за шведським законодавством, що відкриває шлях для передачі судна та пов’язаних із ним доказів українській владі.
Зазначається, що власники судна мають три тижні на оскарження.
За інформацією поліції Швеції, більшість із 11 членів екіпажу судна Caffa були росіянами.
Нагадаємо:
- У березні 2026 року шведська поліція та берегова охорона затримали судно Caffa біля південного узбережжя Швеції. Більшість із 11 членів екіпажу судна були росіянами. Суховантаж перевозив зерно і перебуває у санкційному списку України. Правоохоронці підозрюють, що судно плавало під фальшивим прапором та було непридатним до плавання.
- 4 червня 2026 року шведський суд на запит української прокуратури заарештував судно Caffa (IMO 9143611, MMSI 632001135), яке підозрюють у незаконному вивезенні української продукції з тимчасово окупованої території.
