Український політв’язень Шумков зустрічає свій 30-й день народження в російській колонії

Український політв'язень Олександр Шумков, який утримується в російській колонії, відзначає 19 вересня своє 30-й день народження. Слова підтримки та поздоровлення висловив звільнений з полону Кремля українець Володимир Балух.

Як повідомила в Facebook тітка укладеного українця Людмила Шумкова, сім’я написала вітального листа Олександру, лист пройшло цензуру і було вручено адресату, пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на Укрінформ.

«Сьогодні твій 30-й день народження, як чергове випробування долі на міцність. Але ми впевнені, що ти прийдеш цей шлях з честю і гідністю заради правди, справедливості і подальших звершень. А ми завжди будемо поруч з тобою в твоїй боротьбі», – написала Шумкова.

Привітали Шумкова з днем ​​народження на сторінці Товариства підтримки України в Facebook.

«Разом з українськими вояками, які знаходяться на реабілітації в Юрмалі, твої друзі з Латвії – заочники вітають тебе з днем ​​народження», – йдеться в привітанні.

  • У травні 2018 року російський суд виніс обвинувальний вирок громадянину України Олександру Шумкову, якого Слідчий комітет РФ звинуватив в участі в «Правом секторі» і діях, спрямованих «проти інтересів Росії».
  • У Слідчому комітеті стверджують, що Шумков нібито був активним учасником «Правого сектора» і охоронцем колишнього лідера організації Дмитра Яроша.
  • Суд визнав українця винним у діях, спрямованих проти «інтересів Росії і її територіальної цілісності», який той здійснював на території України. Таким чином, російські суд, слідство і державне обвинувачення проігнорували той факт, що їх юрисдикція поширюється виключно на територію РФ.
  • Зокрема, у вересні Шумков брав участь транспортній блокаді Криму. А також нібито був учасником «акцій залякування» жителів Херсонської області, «мітингувальників проти блокади Криму і закликають до відновлення економічних і політичних відносин з Росією».
  • Проти Шумкова відкрили кримінальну справу ч. 2 ст. 282.2 Кримінального кодексу РФ (участь в екстремістській організації, щодо якої судом прийнято рішення про заборону її діяльності). Оперативний супровід в кримінальній справі здійснювала ФСБ.
  • За версією командування Чорнобаївської військової частини,  солдат-контрактник Шумков самовільно покинув частину. Матері Шумкова про місцезнаходження сина стало відомо від російського Слєдкома, звідки надійшов лист про арешт Олександра у Брянську. В МЗС кажуть, що він сам перетнув кордон з Росією. Версія самого Шумкова, яку Центру журналістських розслідувань переповів його адвокат Фаріт Муртазін:  Олександр є дізнавачем прокуратури і його викрала ФСБ  біля кордону, де він мав зустрітись з інформатором щодо контрабанди наркотиків у зоні АТО.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine