В Азовському морі скоротився вилов хамси: кримчани можуть залишитися без улюбленої риби

В Азовському морі скоротився вилов хамси.

Про це йшла мова на засіданні Азово-Чорноморського басейнового науково-промислового ради в Севастополі, повідомляє прес-служба Росриболовства.

Загальний вилов по Азово-Чорноморському басейну на 1 листопада 2020 року склав 57,5 ​​тис. тонн, що на 7,7% нижче рівня відповідного періоду минулого року.

Видобуток в Чорному морі виріс на 2% – до 41,54 тис. тонн, в Азовському скоротилася на 28,6% – до 10,3 тис. тонн.

Скорочення вилову пов’язано зі зниженням запасу хамси в Азовському морі – одного з основних об’єктів промислу. Скорочення запасів азовської хамси обумовлено, на думку вчених, зміною умов проживання через стійкого підвищення солоності Азовського моря в останні роки. Осолоненя Азовського моря призвело також до різкого збільшення чисельності і біомаси медуз, і, як наслідок, до підвищення конкуренції за харчову базу хамси.

Учасники ради підтримали необхідність розробки методів лову медуз, а також способів їх переробки і реалізації з урахуванням практики на Далекому Сході. Крім того, вчені пропонують розширити акваторії промислу чорноморської хамси і скоротити райони видобутку азовської хамси в Чорному морі.

Окремо було розглянуто питання здійснення рибальства в затоці Сиваш. Рекомендовано спільно з Азово-Чорноморським територіальним управлінням Росриболовства опрацювати питання про виділення в цьому затоці ділянки, в якому допустимо сетной промисел піленгаса. Також робочій групі було доручено розглянути питання про можливість зміни термінів промислу кефалі в затоці Сиваш Азовського моря (скасування весняної заборони).

  • Не так давно Азовське море по рибопродуктивності в 6,5 разів перевищувало Каспійське море. Тут ловилися осетер, білуга, севрюга, камбала-калкан, камбала-глоса, чорноморський оселедець, барабуля, кефаль, хамса, тюлька і безліч інших риб. Висока продуктивність моря пояснювалася швидким відтворенням рибних запасів, великою кількістю нерестовищ і досить низькою солоністю.
  • Детальніше читайте в матеріалі ЦЖР За рибу гроші
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine