Одразу тридцять співробітників українських правоохоронних органів, які пішли на співпрацю з окупантами та працюють в незаконному «Главном управлении МВД по Запорожской области» отримали повідомлення про підозру в колабораційній діяльності від Служби безпеки України.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на тексти підозр, опубліковані на сайті Офісу Генерального прокурора.
Служба безпеки України 29 листопада заочно повідомила про підозру одразу 30 співробітникам незаконної силової структури «Главного управления Министерства внутренних дел по Запорожской области».
З січня 2023 року очолює фейкове «Главное управление» мешканка Мелітополя Євгенія Петренко. Правоохоронці доводять, що вона виконувала накази військового коменданта та керівництва військових підрозділів РФ, які базувалися на Мелітопольщині, агітувала правоохоронців переходити на бік ворога.
Заступником начальника незаконної силової структури – начальником відділу організації діяльності «дільничних» окупанти призначили мелітопольця Олександра Коня. Він також керував підрозділом дільничних інспекторів в українських правоохоронних органах. Олександра Москальова з Мелітополя стала «старшим инспектором по особым поручениям» підрозділу «участкових уповноважених»
Заступником начальника – начальником відділу, який відповідає за охорону громадського порядку під час масових заходів, в незаконній силовій структурі став Володимир Грицанюк, який займав аналогічну посаду в в Мелітопольському відділі поліції. Станіслав Лісов погодився стали «старшим инспектором по особым поручениям» в цьому підрозділі.
Ще один зрадник в погонах Григорій Усов в окупаційній «поліції» організовує діяльність підрозділів у справах неповнолітніх.
Заступником начальника експертно-криміналістичного центра став Юрій Кальчєв з Бердянська.
Мешканці Мелітопольщини Олександр Левченко, Валерій Романенко, Олександр Щербак, Світлана Капустіна, Єгор Кретов, Альна Шепель, а також Ліна Мельник з Генічеська та Ігор Шпагін з Молочанська Пологівського району пішли працювати в кінологічну службу.
Юрій Очкуров приїхав до окупованого Мелітополя з м. Стаханов Луганської області та став заступником керівника «дежурной части». Посади в цьому підрозділі отримали мелітопольці Віталій Карабцов, Олексій Карпенко, Олександр Петров, Максим Каптьол, Олександр Адилін, Глеб Тесля.
Микола Онопрієнко з Гуляйполя став став працювати в «дежурной части» окупаційного відділу поліції по Бердянську і Бердянському района.
Мешканець Мелітополя Владислав Комаров став «старшим государственным инспектором безопасности дорожного движения», Вікторія Кононова – старшим інспектором пропаганди безпеки дорожнього руху.
Начальницею «відділу кадрів» окупаційного ГУМВД окупанти призначили Олену Малую, мешканку Радивонівки Якимівського району. У відділі кадрів старшим спеціалістом працює і Єлизавета Чалая з Мелітополя.
Дмитро Шикула, Євген Герасименко – призначені окупантами «оперуповноваженими» по розкриттю майнових злочинів.
Мешканка Семенівки Мелітопольского району Світлана Криворучко призначена окупантами інспектором відділу охорони конвоювання і тримання підозрюваних у незаконному «ГУМВД».
Правоохоронці обґрунтовано підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1 КК України – добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на ТОТ. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
За оцінками законної влади Мелітопольщини на співпрацю з ворогом пішли близько 150 співробітників правоохоронних органів Мелітополя та Мелітопольського району.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter