У Каховці окупанти незаконно передали крадені ліфти ГУП «Тандем», але відновити їхню роботу за півроку так і не змогли

Південь

Окупаційна влада Херсонщини незаконно передала крадені ліфти в Каховській громаді так званому «государственному унитарному предприятию «Управляющая компания «Тандем». Однак за півроку вона так і не змогла відновити їхню роботу. Всі ліфти в цьому місті зупинені з 1 червня 2023 року, коли обслуговуюча компанія ТОВ «Каховліфт» заявила, що через незаконні дії російських загарбників була змушена припинити свою діяльність.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В окупаційній адміністрації Каховки визнали, що виявилися неспроможними відновити роботу крадених ліфтів. Однак у цьому гауляйтер міста Павло Філіпчук звинуватив обслуговуючу компанію ТОВ «Каховліфт».

За його словами, представники останньої дистанційно заблокували програмне забезпечення і виїхали на підконтрольну Україні територію. Після цього захоплене ліфтове господарство російські загарбники незаконно передали так званому «государственному унитарному предприятию «Управляющая компания «Тандем», яка також відповідатиме за обслуговування багатоквартирних будинків у Каховці. 

«Всю документацію з ліфтового господарства, що зберіглася, ми передали представникам цього «предприятия», – заявив Павло Філіпчук.

«Управляющую компанию «Тандем» окупанти зареєстрували у вересні 2022 року і передали їй на «обслуговування» багатоквартирні будинки в Каховці, Генічеську, Каланчаку та інших населених пунктах лівобережної Херсонщини. 

Керівником цього незаконно створеного підприємства є Ткаченко Віктор Вікторович, який, за даними Генічеськ ua, є колишнім керівником трьох підприємств: одного з Волгоградської області РФ і двох з окупованих Сімферополя і Севастополя АР Крим. 

Як повідомляв ЦЖР, ліфти в Каховці перестали працювати 1 червня 2023 року. Дирекція ТОВ «Каховліфт» пояснила це захопленням російськими окупантами свого майна. 

«З 1 червня ми припиняємо всі види робіт на ліфтах міста Каховка і знімаємо всю відповідальність за небезпечні обставини. Ми працювали весь цей час в умовах воєнного стану в окупації скільки могли, але окупаційна влада дісталась і до ліфтів. Ані адміністрація, ані бухгалтерія, ані офіс більше не працюють. Все, що там коїться не має стосунку до ТОВ «Каховліфт», – йдеться в повідомленні компанії.