Мешканці Мелітополя, чиє житло знищене внаслідок російської агресії, можуть отримати компенсацію не чекаючи деокупації міста

Південь

Мелітопольська громада до лютого 2024 року бере участь у пілотному проєкті компенсації за знищене житло, розташоване на окупованій території. Мешканці міста можуть отримати кошти від держави за зруйноване внаслідок російської агресії житло ще до деокупації населеного пункту.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на телеграм Мелітопольського міського голови Івана Федорова.

Факт руйнування будинку, який знаходиться в окупації, може бути підтверджений, зокрема, супутниковими знімками, йдеться у Постанові Кабміну України № 1185.

“Можливість отримати компенсацію була тільки у власників зруйнованого житла на підконтрольній Україні території. Тепер гроші зможуть отримати і люди, чиє знищене майно знаходиться на захопленій території – не чекаючи на деокупацію. Прийом заявок від мелітопольців триватиме до 7 лютого 2024 року”, – повідомляє міський голова Мелітополя.

Для отримання компенсації  мелітопольцям потрібно подати заявку через ЦНАП, портал держпослуг “Дія” або нотаріуса. Розглядає подані документи комісія, створена при мелітопольському виконкомі. Вже опрацьовано чотири заявки від мешканців міста.

Міський голова підкреслює, якщо будинок на ТОТ пошкоджено, але не зруйновано, рішення про виплату компенсації приймається тільки після деокупації і огляду комісією пошкодженого житла. 

Факт пошкодження або руйнування житла зареєстрували близько 300 мелітопольців.

  • Як повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація, всього станом на першу декаду січня 2024 року жителі області подали 1066 заяв на отримання компенсації за пошкоджене майно. Профільними комісіями вже погоджено 544 звернення на загальну суму понад 36 млн. грн.