З порту окупованого Бердянська російський балкер вивіз 5 тисяч тонн краденого українського зерна

Південь
KAPITAN YAKOVLEV на виході з порту окупованого Бердянська. 28.01.2024 р.

Центр журналістських розслідувань ідентифікував чергове російське судно, помічене в порту тимчасово окупованого Бердянська, звідки воно вивезло, ймовірно, до 5 тисяч тонн українського збіжжя.

Російський балкер KAPITAN YAKOVLEV (IMO 9077575) зайшов до Бердянська 23 січня 2024 року, а залишив порт 28 січня. Дедвейт судна  –  4998 тонн вантажу.  

Слід у Бердянській затоці від заходу судна та KAPITAN YAKOVLEV на  причалі в порту 23.01.2024 р. Джерело фото: супутник Sentinel-2. Колаж: investigator.org.ua

За даними сайту Marinetraffic.com, KAPITAN YAKOVLEV вимкнув АІС 22 січня, коли вийшов з порту Темрюк (РФ), що у південній частині Азовського моря. Ідентифікувати судно вдалося завдяки світлині, яку надіслали мешканці окупованого міста. 

Порівняння фото судна в порту окупованого Бердянська та з сайту Marinetraffic.com. Колаж: investigator.org.ua

Порт Бердянська балкер залишив минулої неділі, про що свідчать знову таки фото від мешканців міста. 

Балкер KAPITAN YAKOVLEV належить російській компанії Shipline Four Ltd, яка зареєстрована на Мальті. Ані судно, ані компанія не перебувають під міжнародними санкціями. 

За даними Offshore Leaks, проекту Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів, бенефіціарами  Shipline Four Ltd через низку інших оффшорних компаній є громадяни Російської Федерації Ольга Кулікова та Алєксандр Грігорьєвіч Куревлев. Останній є членом ради директорів російського ВАТ “Північне морське пароходство”. 

Джерело інфографіки: offshoreleaks.icij.org

Інший оффшор Кулікової та Куревлева Shipline Three Ltd володіє балкером KAPITAN MIRONOV, який вивозив з Бердянська крадене українське зерно в червні та липні 2023 року.