АТОвець Олександр Кузьомінський і ексдиректор школи Олег Михайлов з Херсонщини співпрацюють з ворогом і тероризують вчителів

Південь
Колаборанти Олександр Кузьомінський і Олег Михайлов. Фото: соцмережі і скріншот відео росЗМІ

64-річний Олександр Кузьомінський, учасник АТО, козацький сотник і вчитель історії з селища Горностаївка і 49-річний Олег Михайлов, ексдиректор школи села Велика Благовіщенка Каховського району Херсонщини співпрацюють з ворогом. Вони допомогли російським окупантам з незаконним відкриттям захопленої школи в сусідній Костянтинівській громаді і тероризують вчителів, примушуючи їх до колабораційної діяльності.

Про це з посиланням на окупаційні пабліки і власні джерела повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Начальником окупаційного відділу освіти Горностаївської громади Каховського району став Михайлов Олег Васильович, 24 травня 1975 р. н., мешканець села Велика Благовіщенка. Він з 2011 року очолював місцевий заклад повної загальної середньої освіти. Саме він допомагав окупантам відкрити школу в селі Костянтинівка 7 листопада 2023 року.

Олег Михайлов, колаборант. Фото скріншот відео росЗМІ

Мешканці Горностаївської громади розповіли ЦЖР, що знають Олега Михайлова як великого любителя спиртного. Він добровільно приймав окупантів у Великоблаговіщенській школі, однак відкривати її росіяни так і не надумали. Також Михайлов тероризував і продовжує тероризувати колег-вчителів, примушує їх брати російські паспорти і співпрацювати з ворогом.

«Чутки про колабораційну діяльність Олега Михайлова були й раніше. Але з листопада 2023 року він став усе частіше світитися в окупаційних телеграм-каналах. Тому з 1 вересня 2023 року з ним офіційно призупинені трудові відносини», – прокоментували ЦЖР у Горностаївській селищній військовій адміністрації.

Представники адміністрації додали, що найбільшим розчаруванням для них виявився Кузьомінський Олександр Борисович, 30 січня 1960 р. н. Він теж тероризує вчителів і зараз працює «вчителем» фізкультури і історії в захопленій Костянтинівській школі.

Колаборанти Олег Михайлов (другий ліворуч) і Олександр Кузьомінський (у центрі за дітьми) на заходах до вшанування російських окупантів у Костянтинівській школі. Фото скріншот відео росЗМІ

«Вчителі, які зараз не виходять працювати на Росію – зрадники інтересів дітей», – так днями заявив Олександр Кузьомінський в інтерв’ю російським пропагандистам.

Олександр Кузьомінський протягом трьох років воював в зоні проведення АТО, є ветераном АТО. Перед повномасштабною війною його обрали сотником козацтва Горностаївської громади. Він багато років працював вчителем історії у місцевих школах, а також викладав для дітей мистецтво джур: фехтування, стрільбу з лука і історію українського козацтва.

Олександр Кузьомінський, колаборант. Фото з соцмережі

Восени 2022 року Олександра Кузьомінського викрадали і незаконно утримували в полоні російські окупанти. Згодом його відпустили.

Як повідомляв ЦЖР, 7 листопада 2023 року російські окупанти відкрили ще одну школу на Херсонщині, у Костянтинівській громаді Каховського району. Її очолила Вікторія Єзюкинська, пенсіонерка з Херсона, яка останнім часом проживала у Росії.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter