Росія прокладає через покинуті села на Херсонщині 150 кілометрів автодоріг

Південь
Дорога між селищами Новотроїцьке і Чаплинка вздовж озера Сиваш. Березень 2024 р.

Окупанти великими темпами  проводять масштабний ремонт автошляхів на півдні Херсонської області , створюючи альтернативні ділянки сухопутного коридору з Росії до Криму через окупований південь.  

З березня 2024 року основні капітальні роботи проводяться на ділянці дороги у 72 кілометри між селищами Новотроїцьке і Чаплинка вздовж озера Сиваш, яка завжди була другорядною між цими двома населеними пунктами. 

Супутникові дані вказують, що росіяни почали в березні  розширювати узбіччя щонайменше вдвічі.  

Порівняння ділянок автошляху Новотроїцьке  –  Чаплинка на знімках супутника Sentinel-2. Колаж:investigator.org.ua

Порівняння ділянок автошляху Новотроїцьке  –  Чаплинка на знімках супутника Sentinel-2. Колаж:investigator.org.ua

За словами місцевих мешканців, з Новотроїцького до Чаплинки т у зворотному напрямку більшість автомобілістів їздили через трасу Р-47 і далі повз заповідник Асканія Нова. Шлях, який в ці дні ремонтують росіяни,  – на 20 кілометрів  південніше  і проходить повз селища на узбережжі озера Сиваш. 

“Раніше між нашими селами була дуже поганенька, звичайна дорога. А останнім часом росіяни нагнали туди безліч техніки, зрізали всі дерева по узбіччю і роблять капітальну, широку трасу по дві полоси на кожному напрямку. Шар асфальту кладуть дуже товстий”, – розповіли ЦЖР мешканці півдня Херсонщини. 

Люди розповідають, що місцеві мешканці залишились у с. Новотроїцьке, а з усіх навколишніх сіл, в тому числі, по дорозі на Чаплинку, виїхали майже всі селяни. Натомість у покинутих будинках на окупованому півдні Херсонщини розквартирувалися солдати РФ. Розширення автодороги Новотроїцьке  – Чаплинка передусім має на меті   покращення військової логістики російської окупаційної армії на Херсонському фронті. 

За повідомленнями окупаційних адміністрацій на ТОТ Херсонщини,  найближчим часом буде відновлено ще близько 100 кілометрів доріг регіонального значення на ділянках  Залізний Порт – Лазурне – Скадовськ, Каланчак – Хорли та Чаплинка – Асканія Нова.

За офіційними повідомленнями уряду РФ, 2023 року державна компанія “Автодор” на територіях “нових суб’єктів” провела капремонтів близько 770 кілометрів доріг, а в планах на 2024 рік – 640. 

Російська пропаганда переконує, що головна мета масштабного оновлення інфраструктури  – розвиток торгівлі та курортного сектору. 

Чому ці заяви – чергова брехня Кремля, в матеріалі Центру журналістських розслідувань “Навіщо Росія вигадує нові курорти і будує залізницю на ТОТ півдня України?”